E shtunë, 31 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Starton faza e 1/8 në ”Euro 2020/ Ja formacionet zyrtare të Uells-Danimarkë

Pas pak minutash, më saktësisht në orën 18:00, do të startojë faza eleminim direkt për 1/8 në kampionatin europian ”Euro 2020”. Skuadrat e para që do të ndeshen janë Uellsi dhe Danimarka.

Të dyja skuadrat, nuk u paraqitën mirë në grupe teksa danezët u kualifikuan mes fatit vetëm falë golavarazhit më të mirë se kundërshtarët e Rusisë. Sfida shikohet me shanse të barabarta për dyja kombëtaret të cilat pritet të dhurojnë spektakël.

Rasti i Eriksen dhe kualifikimi në frymën e fundit i ka dhënë zemër Danimarkës e cila me Rusinë bëri një super paraqitje. Nga ana tjetër, Uellsi bazohet tek yjet e skuadrave si Bejl e Ramsej për të vazhduar aventurën në Europian.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...

FOTO/ Amal Clooney shtatzënë? Ja çfarë thotë çifti

Më herët u pretendua se George dhe Amal Clooney ishin në pritje të binjakëve. Por duket se këto kanë qenë në kuadrin e thashethemeve,...