E diel, 5 Prill, 2020
14 C
Tirana

“Champions League”/ UEFA publikon formacionet e dy ndeshjeve të sotme

Lexo edhe ...

Ndërron jetë pacientja në Spitalin Infektiv

Ministria e Shëndetësisë së fundmi ka njoftuar se në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë nga infarkti kardiak një paciente 84-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar...

Ishte në terapi intensive, 80-vjeçarja nga Vlora mposht koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e mirë se një 80-vjeçare nga Vlora ka arritur të...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë/ Nisin përplasjet politike

Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për...

Pas Boris Johnson, edhe e fejuara e tij shtatzënë rezulton pozitive me COVID-19

Pak ditë më parë mediat e huaja raportuan se kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19. Ndërkohë së fundmi është bërë me dije se...

Luhen mbrëmjen e sotme dy ndeshjet e para kualifikuese të “Champions League”.

Ndërkohë pak çaste më parë UEFA ka zyrtarizuar formacionet për takimet. Atletico do të presë në Madrid kampionët në fuqi të Liverpool. Ndërsa Borussia do të përballet me Paris St Germain në Dortmund.

Atletico: Oblak, Savic, Felipe, Vrsaljko, Lodi, Lemar, Tomas, Koke, Saul, Korrea, Morata
Trajner: Simeone

Liverpool: Alison, Van Dajk, Gomez, Aleksandër-Arnold, Robertson, Vijnaldum, Fabinjo, Mane, Salah, Firmino

Trajner: Klop

Borussia: Burki, Zagadou, Humles, Pizçek, Vitsel, Hakimi, Guerreiro, Can, Sanço, Hazard, Haland

Trajner: Favre

PSG: Navas, Tiago Silva, Kimpembe, Munier, Kurvaza, Markinjos, Verrati, Guje, Di Maria, Nejmar, Mbape

Trajner: Tuhel

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Ndërron jetë pacientja në Spitalin Infektiv

Ministria e Shëndetësisë së fundmi ka njoftuar se në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë nga infarkti kardiak një paciente 84-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar...

Ishte në terapi intensive, 80-vjeçarja nga Vlora mposht koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e mirë se një 80-vjeçare nga Vlora ka arritur të...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë/ Nisin përplasjet politike

Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për...

Pas Boris Johnson, edhe e fejuara e tij shtatzënë rezulton pozitive me COVID-19

Pak ditë më parë mediat e huaja raportuan se kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19. Ndërkohë së fundmi është bërë me dije se...

Spaho: Policia jonë rri dhe ha fara, shteti s’është në gjendje të vendosë rregull

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shprehet se shteti nuk është në gjendje të vendosë rregull në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT