E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

fjalë

Basha kujton bisedën me bashkëshorten: Më mbeti në mendje fjala e saj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa ka prezantuar librin e tij ''Misioni im'', ka treguar edhe një bisedë me bashkëshorten e tij, Aurelën. Gjatë...

Kryemadhi i përgjigjet Ramës: Monika nuk të lidh me zinxhirë, por me fjalë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili tha se ajo kërkon ta lidhë...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rama thotë fjalët më të mira për Metën

Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama duket se i kanë lënë mënjanë dallimet politike dhe janë përqendruar të dy në luftimin e koronavirusit. Parashtrimin...

Kur studiuesi francez u kërkonte bashkëkombasve të mos harronin fjalët e popullit shqiptar

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 19 Prill 2020 “Le Phare de la Loire” ka botuar, të mërkurën e 19 janarit 1898, në ballinë, manifestin e...

Gazment Bardhi-Ramës: Anulo koncesionet dhe PPP, lëri fjalët boshe

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Ai i bën thirrje publike...

Makthi i quajtur “koronavirus”/ Papa Françesku prek me fjalët e tij

Koronavirusi është shndërruar në një ankth dhe kërcënim serioz për mbarë njerëzimin. Papa Françesku ka reaguar së fundmi në lidhje me situatën e pazakontë të...

Dhurohen 1.15 miliard euro për Shqipërinë/ Rama: Kjo është “wow”, s’kam fjalë

Konferenca e Donatorëve ka arritur të mbledhë plot 1.15 miliard euro për Shqipërinë. Paratë e grumbulluara do të shfrytëzohen për përballimin e dëmeve të tërmetit...

Për ditëlindje, Cristiano Ronaldo i dedikoi partneres fjalët më të ëmbla

Georgina Rodríguez, partnerja e futbollistit më të famshëm në botë, Cristiano Ronaldo-s, feston sot ditëlindjen. Georgina ka lindur më 27 janar të vitit 1994 dhe...

“Ti je ylli im”, Barack Obama uron bashkëshorten me fjalët më të ëmbla

Ditën e sotme feston ditëlindjen ish-zonja e parë e Amerikës Michelle Obama. Ajo sot mbush 56 vjeç dhe s’kishte si të mungonte një urim publik...

Reforma në Drejtësi/ Meta: Ja kur do ta them një fjalë të mirë për të

Kreu i Shtetit Ilir Meta në një intervistë të dhënë sot për “News 24” ka deklaruar se nuk i tërheq asnjë presje qëndrimeve të...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...