E premte, 23 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Etiketa

femija

Gjermani/ Nëna shqiptare rrëmbehet me fëmijën e saj, dyshimet e para

Një 34-vjeçare shqiptare është zhdukur së bashku me djalin e saj të mitur tre vjeçar në Gjermani. Ngjarja ka ndodhur në Meckenheim, ku dyshohet...

Si ndikon të qenit fëmija i parë në familje në rrezikun e sëmundjeve të zemrës

A jeni ju fëmija i parë në familjen tuaj? Nëse është kështu, një studim i ri zbulon se ju jeni më pak të rrezikuar...

Gjest heroik/ Punonjësi i hekurudhës shpëton fëmijën pa u shtypur nga treni

Një moment i pabesueshëm, ankthi dhe paniku, por dhe aq heroizmi është filmuar në Indi. Një punonjës i hekurudhës ka arritur të shpëtojë nga vdekja...

E fundit, gruaja aksidenton fëmijën 6-vjeçar tek “Don Bosko”

Sot, rreth orës 12:30,në fillim të rrugës “Don Bosko” mjeti me drejtuese shtetasen A. P.,  55 vjeçe, ka aksidentuar fëmijën me iniciale R. D,...

Fëmija nga Berati i dha një letër Bashës, ja çfarë i shkruan (Foto)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një vizitë në një familje të vjetër beratase. Në bisedën që patën me Bashën, ata shprehën...

Histori shqiptare/Burri djeg me cigare në gojë foshnjën 2 javëshe dhe gruan

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan ka marrë pjesë një vajzë 26-vjeçare, e cila ka rrëfyer historinë e saj të dhimbshme. Ajo ka...

E përplasi dhe u largua, i mituri niset drejt Tiranës

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme, në aksin rrugor Kukës-Gostil. Një mjet tip "Mitsubish", ka aksidentuar shtetasin e mitur E.M., rreth...

Fotografia bën xhiron e rrjetit/ Fëmija shtrëngon në gjoks pashaportën shqiptare dhe qan

Pamjet e një djali në pikën kufitare të Kakavijës i cili është i përlotur dhe shtrëngon fort pashaportën, ka prekur zemrat e shqiptarëve. Fëmija ka...

Bashkëshorti: Kur gruaja më tha që djalin nuk e kam me ty, më iku truri i kokës

Seanca e ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në gjyq” në Tv Klan solli ditën e sotme situatën e vështirë të zotit Mynyr. Ai vinte dhe ikte...

U shpall i humbur para 12 ditësh, 5-vjeçari gjendet i mbytur në kanal

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në zonën e Shkozës, teksa një fëmijë rreth 5 vjeç është gjetur i mbytur në një kanal. Mësohet...

Të fundit

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Raimond Kola, Zëri i Amerikës Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen...

Për të tretën herë, zbulohet kokainë në kontejnerët e ”Alba Exotic Fruit”

Pasditen e sotme, në Portin e Durrësit janë sekuestruar 6.5 kg lëndë narkotike, e dyshuar kokainë. Në kuadër të operacionit policor të koduar ''Rada'',...

Aksident në Divjakë, motori përplas për vdekje 85-vjeçarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjisruar pasditen e sotme në vendin e njohur si Kthesa e Gungasit, në aksin rrugor...