E hënë, 16 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Gjest heroik/ Punonjësi i hekurudhës shpëton fëmijën pa u shtypur nga treni

Një moment i pabesueshëm, ankthi dhe paniku, por dhe aq heroizmi është filmuar në Indi.

Një punonjës i hekurudhës ka arritur të shpëtojë nga vdekja një fëmijë të vogël, i cili ishte rrëzuar në shinat e trenit.

Fëmija i moshës 6 vjeç, ishte shkëputur nga e ëma dhe po përpiqej të hipte në platformë por ishte e lartë. Nëna e tij e verbër tentoi ta gjente fëmijën e saj, por pa mundur ta bëjë diçka të tillë.

Në këtë moment punonjësi, Mayur Shelke vrapon dhe e shpëton atë.

Në postimin në rrjetin social Twitter, Ministria e Hekurudhave  ka shprehur mirënjohje ndaj punonjësit dhe e ka përshëndetur për guximin e tij shembullor dhe përkushtimin maksimal ndaj detyrës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...

Plagoset ish kandidati për kreun e PS-së, ngjarja në lokalin e reperit të njohur

Ish-kandidati për kreun e Partisë Socialiste në Durrës, Ardit Kërtusha, është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në...

Gazeta austriake zbulon skandalin e madh, stafi i Metës vihet në lëvizje. Ja çfarë do ndodhë

Presidenca ka reaguar pas artikullit në gazetën austriake "Kronen Zeitung", duke i cilësuar si shpifje dhe gënjeshtra të fabrikuara. Reagimi është përcjellë nga ana...

SPAK mes PD dhe PS

Dikur PD e drejtuar nga Lulzim Basha nuk besonte te SPAK, por më pas jo vetëm depozitoi disa denoncime por kërkoi i pari që...