E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Prokuroria e Kukësit shpall në kërkim ndërkombëtar Fjolla Morinën

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Kukës, ka bërë kërkesë për shpalljen në kërkim ndërkombëtar për këngëtaren nga Kosova, Fjolla Morina.

Kërkesa e firmosur nga prokurori Edmond Karriqi është nisur ditën e sotme drejt Prokurorisë së Përgjithshme ,e cila pritet që të vendosë nëse do të miratohet kjo kërkesë apo jo.

Morina u dënua me 25 mars nga Gjykata e Shkallës së Parë në Kukës me 6 vjet burgim për “trafik të armëve dhe municionit”.

Avokatja e saj Aurora Guska e ka apeluar vendimin dhe kërkon zbutjen e dënimit. Të gjitha këto po bëhen pa praninë e këngëtares, e cila gjeti strehë në Dubai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....