E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Gjermani/ Nëna shqiptare rrëmbehet me fëmijën e saj, dyshimet e para

Një 34-vjeçare shqiptare është zhdukur së bashku me djalin e saj të mitur tre vjeçar në Gjermani. Ngjarja ka ndodhur në Meckenheim, ku dyshohet se 39-vjeçari Blerim K. mund të ketë ketë rrëmbyer ish-bashkëshorten e tij Nesibe.K dhe të birin.

Sipas dëshmitarëve të cilët ishin në vendin e ngjarjes, gruaja me djalin e saj u futën me forcë me një makinë të bardhë tip “Audi”, dhe më pas u larguan në drejtim të paditur, shkruan Bild.

Hetuesit flasin për një plan të sofistikuar rrëmbimi. ”Meqenëse burri e dinte që hetuesit shpejt do të dyshoheshin dhe do ta identifikonin atë si organizatorin e rrëmbimit, dy ndihmësit qëndruan të gatshëm si bashkëpunëtorë me Audi të bardhë për të larguar gruan dhe djalin.”, u shprehën ata.

Nëna dhe fëmija i saj ishin duke qëndruar në stacionin e autobusit përballë shtëpisë së familjes kur papritmas një Audi i bardhë ndaloi para tyre dhe dy persona i morën me dhunë. Nëna bërtiti me të madhe për ndihmë dhe pastaj Audi u largua me të dy. Pavarësisht se po vijojnë kërkimet për gjetjen e tyre, ende nuk ka asnjë gjurmë, teska mendohet se mund të jenë duke u dërguar në Shqipëri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...