E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Teknologji/ Messenger-i sjell tri ndryshime, ja cilat

Facebook Messenger do të sjellë tre detaje të reja në update-in e ardhshëm në aplikacionin e tij. Karakteristikat e reja përfshijnë tre sfonde bisede, një opsion përgjigjeje të shpejtë, si dhe skanimin e ‘kodeve QR’ + link-et e pagesave.

Përditësimi do të vijë për aplikacionet Android dhe iOS. Gjiganti i mediave sociale tha që opsioni i ‘kodeve QR’ dhe link-eve të pagesave është në dispozicion për përdoruesit e aplikacionit në SH.B.A. duke filluar nga tani. Sfondet e reja do të jenë në dispozicion si në Messenger ashtu edhe në Instagram.

Një shirit për përgjigje të shpejta është shtuar në pjesën e poshtme kur shikon foto apo video në Messenger. Përdoruesit shumë thjesht dhe shpejt mund t’i përgjigjen fotos ose videos teksa e shikojnë në ekran të plotë (full screen) pa pasur nevojë të kthehen në pjesën kryesore të bisedës për t’iu përgjigjur përmbajtjes./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...