E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Pandemia/ Një 73-vjeçar nuk e fiton betejën me Covid, 11 raste të reja

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 11 raste të reja me Covid-19, nga 2.915 testime të kryera.

Ndërkohë, një 73-vjeçar nga Berati nuk e ka fituar betejën me sëmundjen.

Po në 24 orët e fundit, janë shëruar edhe 22 pacientë, teksa raste aktive mbeten 177.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 3 raste në Tiranë, 2 raste në Gjirokastër, Cërrik, 1 rast në Malësi e Madhe, Durrës, Berat, Kuçovë.

Të shëruar – Në 24 orët e fundit janë shëruar 22 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,807 që nga fillimi i epidemisë.

Të shtruar në spitale – Aktualisht po marrin trajtim spitalor 22 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive.

Statistika (11 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 11

Të shëruar në 24 orë 22

Të shtruar në spitale 22

Humbje jete në 24 orë 1

Testime ditore 2,915

Testime totale 751,831

Raste pozitive 132,437

Raste të shëruara 129,807

Raste Aktive 177

Humbje jete 2,453

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër 57

Tiranë 43

Berat 23

Elbasan 15

Lezhë 12

Korçë 7

Durrës 5

Gjirokastër 5

Fier 4

Dibër 3

Vlorë 2

Kukës 1

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...