E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

gjermani

Negociatat, Cakaj takon kryekomisionerin e Bundestagut: E informova mbi përparimin e Shqipërisë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj takoi në Berlin kryetarin e Komisionit për Çështjet Europiane të Bundestagut, Gunther Krichbaum. Përmes një postimi...

Merkel viziton në spital kreun e helmuar të opozitës ruse, pritet të shkaktojë zemërim në Moskë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar kryeopozitarin rus Alexei Navalny, i cili po kurohet në një spital të Berlinit për helmim. Kjo vizitë e...

Truproja e tij me Covid-19, karantinohet Ministri i Jashtëm gjerman

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, u vendos në karantinë, pasi testet treguan se një nga truprojat e tij është infektuar me koronavirus, theksoi...

Rama nuk u takua me Merkel, Gjermania spektike për çeljen e negociatave

Gjermania mbështet përpjekjet e OSBE-së dhe kryetarit të saj të radhës për Bjellorusinë. Por nëse Shqipëria merr këtë vit një datë për konferencën e...

Virologu gjerman paralajmëron: “Na pret një dimër i vështirë, me koronavirusin do të jetojmë edhe gjatë 2021”

Gjatë pandemisë së koronës gjermanët dëgjonin këshillat e virologut, Christian Drostenit. Në një intervistë për Deutsche Wellen ai paralajmëron se kemi përpara një dimër...

Frikë nga virusi/ Lojtarët e ekipit gjerman ruajnë distancën nga kundërshtarët dhe humbasin 37 me zero

Një skuadër futbolli gjermane është mundur me rezultatin 37 me 0, pasi lojtarët e saj ruanin distancën nga kundërshtarët sepse kishin dëgjuar që disa...

Negociatat me BE-në, Rama për lobim në Gjermani

Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë një datë për konferencën e parë ndërqeveritare me BE-në....

Ethet afrikane të derrit mbërrijnë në Gjermani

Për herë të parë një derr i egër në Gjermani ka rezultuar pozitiv me ASP. Pse është kaq e rrezikshme sëmundja? Si përhapet virusi?...

I mori jetën gruas nga xhelozia, 32-vjeçari dënohet me burgim të përjetshëm

Një 32-vjeçar shqiptar me banim në Gjermani është dënuar me burgim të përjetshëm, pasi i mori jetën gruas për xhelozi. Gjykata e Qarkut Landau...

Gjermania kërcënon Rusinë për helmimin e liderit opozitar: Nëse nuk hetoni ngjarjen do të ndërpresim marrëdhëniet

Gjermania i ka kërkuar Kremlinit të hetojë në mënyrë transparente rastin e helmimit të Navalny. Ministri i jashtëm, Heiko Mass e ka kërcënuar Rusinë...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...