E shtunë, 4 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

dosja 339

Shtyhet seanca për dosjen “339”/ Astrit Avdylaj kërkon ballafaqim me prokurorët

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë gjyqin për Avdylajt, të cilët akuzohen për shitblerjen e votave në Bashkinë e Durrësit, në...

Dosja e bujshme “339”, 12 të parët në Gjykatën e Krimeve të Rënda

Pasi u menduan disa muaj me radhë gjyqtarët e Krimeve të Rënda miratuan mbylljen e hetimeve për 12 të dyshuarit e parë të dosjes...

Pasi SHBA e shpalli ‘non grata’, Dako thirret te Krimet e Rënda për dosjen ‘339’

Ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako është thirrur për herë të dytë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar lidhur me...

Dosja “339”, shqiptarët duhet ta dinë të vërtetën mbi shit-blerjen e zgjedhjeve

Prestigjiozja gjermane “Bild”, ka trazuar më tej politikën në Tiranë. Ajo ka publikuar pjesë të reja nga dosja “339”, ku kryebashkiaku në largim i...

Dosja 339, analisti i njohur paralajmëron përfshirje të ish-ministrave në përgjime të reja

Dy ministra ose ish-ministra kanë rënë në përgjimet e dosjes “339/1”, dhe emrat pritet të dalin së shpejti në publik. Të paktën kështu ka deklaruar...

Erion Braçe zbulon emrin: Ky është prokurori që shiti përgjimet

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, teksa ka folur për përgjimet e publikuara ditën e djeshme nga gazeta gjermane "Bild", ka treguar emrin e prokurorit që sipas...

“Nuk ka qenë ndonjë surprizë”/ Duka zbulon pse përmendet në përgjimet e “Bild”

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka është një nga personat, emri i të cilit është përmendur në përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane...

Krimet e Rënda: Po hetohen 74 persona. Publikimi i përgjimeve dëmtojnë hetimet

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka deklaruar se janë ngarkuar 3 prokurorë dhe 10 oficerë të policisë gjyqësore të cilët po vijojnë kryerjen e...

Zëri i Amerikës/ Lidhja e Dakos me Avdylajt dhe ish-të dënuarin për vrasje

Në Shqipëri, disa përgjime pjesë e dosjes hetimore për grupin e vëllezërve Avdylaj, të dyshuar për aktivitet në fushën e drogës, e të botuara...

“Bild-i i tregon ujkun, ndërsa Ulsiu kërkon gjurmët!”

Ish-deputetja e LSI-së, Silva Caka ka reaguar lidhur me përgjimet e publikuara sot nga gazeta Bild, që dëshmojnë blerjen e votave për PS-në në...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...