E enjte, 2 Dhjetor, 2021
12.5 C
Tirana

Tjetërsimi i pronave në Shëngjin, dënohet vëllai e motra e ish-deputetit të PS

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (GJKKO) ka marrë vendimin për çështjen e tjetërsimit e pronave në Shëngjin të Lezhës, e cila përfshihet në dosjen 339.

Mes të dënuarve janë edhe motra dhe vëllai i ish-deputetit të PS, Arben Ndoka. Mimoza Ndoka është dënuar me 1.4 vite, por me kusht, ndërsa  Xhevi Ndoka, ka marrë dënimin përfundimtar me 6.8 vite burg.

Në këtë dosje të përfshirë kanë qenë dhe vetë ish-deputeti i PS, Arben Ndoka dhe xhaxhai i tij, Gjok Ndoka. Në total, GJKKO ka dhënë mbi 3.2 vite burg, por që disa prej tyre janë dënuar me kusht.

DËNIMET NGA GJKKO

Xhevi Ndoka 6.8 vite burg

Mimoza Ndoka 1 vit 4 muaj burg, me kusht

Emanuel Gjura 4.8 vjet burg

Zef Lazri 8 muaj burg

Blendi Ndoka 3 vjet 6 muaj burg

Luigj Paloka 4.8 vjet burg, me kusht

Paulin Simoni 3.4 vjet burg

Vlash Gaxulli 2 vjet burg, me kusht

Genc Zeneli 2 vjet burg, me kusht

Kol Lleshi 2 vjet burg, me kusht

Marjeta Perskura 1.4 vite burg, me kusht

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...