E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Shengjin

Plagosja në Shëngjin/ Si nisi sherri në bregdet, ky është i riu i rrezikshëm

Një 24 vjeçar ka mbetur i plagosur në Shëngjin. Ngjarja ndodhi pas mesnate në shëtitoren e Shëngjinit, në periudhën kur të gjithë pushuesit ndodheshin...

Sherr mes klientësh në Shëngjin, burri dhunohet në sy të gruas shtatzënë

Një shqiptar nga Kosova është përfshirë në një konflikt fizik, në një hotel në Shëngjin. Shtetasi në fjalë, identiteti i të cilit nuk bëhet...

Trit*l objektit në ndërtim të biznesmenit në Shëngjin, pranga 21-vjeçarit

Një 21-vjeçar është kapur nga ana e policisë së Lezhës, pasi disa muaj më parë ka dëmtuar me tritol kolonat e një objekti në...

Tronditet Shëngjini/ Gjendet një person i vdekur, dalin dyshimet e para

Një 39-vjeçar rus është gjetur i vdekur në një banesë në Shëngjin. Ngjarja është raportuar nga ana e policisë rreth orës 22:40, të mbrëmjes...

Tjetërsimi i pronave në Shëngjin, dënohet vëllai e motra e ish-deputetit të PS

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (GJKKO) ka marrë vendimin për çështjen e tjetërsimit e pronave në Shëngjin të Lezhës, e...

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...

Shëngjin/ Hidhet në erë objekti i 56-vjeçarit

Një shpërthim me tritol ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në Shëngjin. Shpërthimi ka ndodhur në një objekt në ndërtim, në pronësi të shtetasit Liman...

Detajet/ Shpërthen tritoli në një objekt në ndërtim në Shëngjin

Një tjetër shpërthim tritoli ka ndodhur në vend. Lënda plasëse i është vendosur një objekti në ndërtim në zonën e Shëngjinit, që është në...

Një 75-vjeçar nga Kosova humb jetën në plazhin e Shëngjinit

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në plazhin e Shëngjinit. Bëhet me dije se një 75-vjeçar nga Kosova është mbytur në...

Një i infektuar me zgjebe mes banorëve të strehuar në hotele pas tërmetit

Sikur të mos mjaftonte drama që po përjetojnë familjet që kanë mbetur jashtë shtëpive, të shkatërruara apo të shpallura të pabanueshme si pasojë e...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....