E hënë, 14 Qershor, 2021
18 C
Tirana

Etiketa

Doreza

Tomini: Hiqet nga protokolli mbajtja e dorezave në bare e restorante

Specialistja e ISHP-së, Eugena Tomini, ka komentuar situatën e pandemisë në vend, duke u shprehur se virus është bërë më agresiv. Në një intervistë për...

Vjen lajmi i mirë nga mjeku shqiptar: Hiqini dorezat po patët mundësi dhe lahuni në det

Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti iu ka bërë thirrje shqiptarëve nëpërmjet rrjetit social Facebook që të mos përdorin doreza në këtë kohë pandemie. Sipas tij...

Austria dhuron doreza dhe dezinfektues për Shqipërinë

Austria ka shprehur solidaritetin e saj ndaj Shqipërisë, në këtë periudhë ku vendi është prekur nga COVID-19. Austria ka dhuruar 2000 pako me dorashka dhe...

Pipero tregon çfarë e tremb nga hapja e vendit

Një nga emrat e njohur të shëndetësisë shqiptare, doktor Pëllumb Pipero, i ftuar në “Open” foli për disa rregulla që duhen pasur parasysh gjatë...

Koronavirusi/ Kujdes nga rreziku i përdorimit të dorezave

Nga: Simon Clarke “The Conversation” Pandemia e Covid-19, ka ngjallur një interes të madh mbi mënyrën se si njerëzit mund të shmangin infektimin prej tij....

“Grupet e emergjencave nuk kishin as doreza pune”, Paloka i “vërsulet” qeverisë

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka i ka cilësuar përfaqësuesit e mazhorancës njerëz të “pafytyrë” duke marrës shkas nga daljet e tyre në seancën...

E padëgjuar më parë/ Mungesa e shiut në Kinë lë spitalin në Kosovë pa doreza

“Arsyeja është që në Kinë nuk po bie shi. Për shkak që pas shiut atje nxirret materiali për përpunim të dorëzave”. Ky është arsyetimi...

“Kosova shumë më lart se ne”, Gjici flet pa ‘doreza’: Ja çfarë bëjnë Bashkitë

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, mori fjalën gjatë diskutimit në e rrumbullakët për të diskutuar ligjin mbi sportet. Gjici është një ndër presidentët që...

Me doreza dhe armën e mbështjellë në shall, ja motivet pse vajza vrau prindërit dhe motrën

Mediat italiane kanë bërë të ditur pistat se ku janë përqendruar hetimet dhe se cilat janë motivet e krimit të ndodhur me 27 gusht...

Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...