E premte, 3 Korrik, 2020
33 C
Tirana

“Grupet e emergjencave nuk kishin as doreza pune”, Paloka i “vërsulet” qeverisë

Më të lexuarat

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Avdullah Hoti nesër vizitë zyrtare në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të vizitojë ditën e nesërme Shqipërinë. Bëhet me dije se Hoti do të pritet nga kryeministri Rama në orën...

749 të arrestuar, finalizohet operacioni i madh në Britani

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në Britani bëri me dije se një sistem i fshehtë komunikimi i përdorur nga kriminelët për të tregtuar drogë...

E rrallë/ Shqiponja mbërthen peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh (VIDEO)

Kohë më parë u bë virale një video, ku shqiponja fluturonte ne ajër me prenë e saj, një qengj. Një fotograf arriti që të...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Hungaria s’e përfill rekomandimin e BE-së për kufijtë

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, tha se nuk do të zbatojë rekomandimin e Bashkimit Evropian për të hequr kufizimet e udhëtimit për më shumë...

Të shtëna me armë në Durrës, dalin detajet e para

Qyteti bredetar i Durrësit është tronditur nga të shtënat me armë zjarri. Burimet paraprake, ende jo zyrtare, bëjnë me dije se të shtënat me armë...

Dyshohet se nënë e bijë janë vetëflijuar, zbardhet identiteti i viktimave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku nënë e bijë janë gjetur të vdekura brenda banesës së tyre. Burime për...

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka i ka cilësuar përfaqësuesit e mazhorancës njerëz të “pafytyrë” duke marrës shkas nga daljet e tyre në seancën e sotme plenare.

Përmes një postimi në “Facebook”, Paloka shkruan se në vend që të japin llogari e të mbajnë përgjegjësi për situatën në të cilën ndodhet vendi, dalin dhe shpërndajnë dekorata për njëri-tjetrin.

Ndër të tjera, ai tregon rastin e një ish-deputeti, i cili i dëshpëruar për të nxjerrë njerëzit e tij nga rrënojat iu kërkonte kova fqinjëve për të hequr mbeturinat. Ndërsa shtoi se grupet e emergjencave nuk kishin as doreza.

Reagimi i Palokës:

Të pafytyrë! Në vend që të japin llogari e të mbajnë përgjegjësi, kanë dalë të marrin dekorata në sallën e Parlamentit. “Qeveria ka vepruar në mënyrën më ekselente”- thotë një ministre e qeverisë së babëzisë dhe duke hyrë në rol, njësoj si kryekllouni, shton se “po i mbaj lotët deri sa të mbaroj fjalimin”.

“Ishim tek pallati i shembur në Durrës që herët në mëngjes”, tha. Thua se kjo është detyra e qeverisë.

Opozita vërtetë ka heshtur këto ditë për përgjegjësitë, po jo që këta të pafytyrë në vend që të mbajnë përgjegjësi, të fillojnë të ndajnë dekorata për njeri-tjetrin.

Isha dhe unë atë mëngjes në Durrës, për fat të keq i pafuqishëm si shumë të tjerë. I pafuqishëm si disa nga familjarët e atyre që ishin nën rrënoja. Sigurisht që nuk kam gjë tjetër veç falënderimeve si për zjarrfikësit ashtu dhe për punonjësit e policisë që ndodheshin aty. POR…

Lexo edhe :   Jozefina Topalli do i bashkohet PD-së? Ja çfarë thotë Paloka

Ne që ishim aty pamë se këta njerëz që kishin ardhur për emergjencë, NUK KISHIN AS DOREZA PUNE e jo pajisje të tjera.

Lexo edhe :   Jozefina Topalli do i bashkohet PD-së? Ja çfarë thotë Paloka

Me vjen keq që detyrohem të përmend një detaj; njëri prej familjarëve që kishte njerëzit nën rrënoja, ka qenë deputet i Kuvendit të Shqipërisë dhe dilte vetë, i dëshpëruar si një njeri që ndihet i pafuqishëm të ndihmojë të dashurit e tij, e iu kërkonte fqinjëve të pranishëm të sillnin KOVA nga shtëpitë për të hequr mbeturinat…

Kjo ishte gatishmëria dhe sjellja “ekselente” e qeverisë. E kësaj qeverie që pas tërmetit të shtatorit në vend që të merrte masa, deklaronte nëpërmjet Xhaçkës se jemi më të përgatitur se kurrë për emergjenca.

Ndërkohë kaosi total që vazhdon nuk pritet të sjellë asgjë të mirë për mijëra familje në fatkeqësi. Ato familje e ata njerëz nuk kanë nevojë për spektaklin dhe karagjozllëqet e kryeministrit, as për shfaqjen e ministreshave që me veshje të zeza bëjnë sikur mbajnë lotët në podiumin e Parlamentit dhe thurin lavde për “shpëtimtarin” në krye të tyre. Kjo është rruga për ta bërë edhe më të thellë krizën dhe rënduar fatkeqësinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Turqi, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një fabrikë fishekzjarresh në Turqi. Nga të dhënat paraprake mësohet se në fabrikë ndodhen mbi 100 ton fishekzjarre. Po...

“Presidenti i Serbisë mund të shkojë në hënë po të dojë”, Rama nuk ia përton Vuçiçit

Kryeministri Rama është shprehur i vendosur për zhvillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Në deklaratën e përbashkët me kryeministrin Hoti, Rama ka injoruar...

“Turp për BE-në që mban peng Kosovën”, Rama ashpërson tonet (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar gjuhën ndaj BE-së, në lidhje me mos liberalizimin e vizave të Kosovës. Në konferencën e përbashkët mes tij dhe...

“Duam pagë tjetër”, punonjësit e Transportit Publik në Tiranë sërish në protestë

Duket se është ende i largët vendimi për qarkullimin me urbanë. Edhe pas thirrjeve të kreut të Bashkisë në Tiranës, Erion Veliaj, asnjë vendim...

Aktakuza ndaj Thaçit dhe ish-luftëtarëve të UÇK-së, ja çfarë thotë Rama (VIDEO)

Gjatë fjalës së tij në konferencën e përbashkët me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, Rama komentoi aktakuzën ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe...