E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

ditëlindjen

Putin feston ditëlindjen/ Ndizen hamendje për të ardhmen e tij politike

Aktivitetet për ditëlindjen e Vladimir Putinit këtë radhë nuk ishin aq të bujshme. Nuk u shfaqën pamje filmike me Putinin mbi kalë, pa bluzë...

Ikona e kinematografisë shqiptare, Reshat Arbana mbush sot 79 vjeç

Ikona e kinematografisë shqiptare, Reshat Arbana feston sot 79-vjetorin e lindjes. Renditet si një nga aktorët me popullorë të kinemasë shqiptare, me 45 role në kinematografi dhe...

Shpëtim Gjika feston 57-vjetorin e lindjes, Rama i “shkon” me një dhuratë (Foto)

Ish-kryetari i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika, me rastin e 57-vjetorit të lindjes, përveç urimeve që ka marrë nga të afërmit, nuk ka munguar...

Zaimina feston sot ditëlindjen, por do çuditeni kur të zbuloni sa vjeç mbushi

Zaimina Vasjari ditën e sotme feston ditëlindjen dhe llogaria e saj e Instagram-it është mbushur plot e përplot me urime të përzemërta. Por a e...

“Eh bab, i kalove të gjithë pritshmëritë e mia”, ylli i kombëtares feston ditëlindjen

Myrto Uzuni feston në grumbullimin e Kombëtares datëlindjen e tij të 24, i veshur në ngjyrat kuqezi. Një ëndërr e bërë realitet kjo e...

Dalin pamjet e aksidentit me 3 viktima, të rinjtë kishin dalë për të festuar ditëlindjen

Zbulohen detaje të reja lidhur me aksidentin tragjik të ndodhur mbrëmë në rrugën Kavajë-Rrogozhinë, që u mori jetën 3 personave. Mësohet se shoferi i automjetit...

Margarita Xhepa mbush 87 vjeçe, Meta i dërgon lule në spital

Aktorja e madhe, Margarita Xhepa feston sot ditëlindjen, teksa mbush 87 vjeçe. Së fundmi, ajo ka pasur disa probleme shëndetësore, ndërsa i është nënshtruar...

Vajza ka ditëlindjen, Eli Fara i bën urimin emocionues

Vajza e këngëtares së njohur Eli Fara, Marina sot ka ditëlindjen. Mes urimeve të shumtë nga miq e familjarë më i bukuri dhe më...

‘Taramelja’ feston ditëlindjen, surprizohet në mes të emsionit (Video)

Xheison Bafti, vogëlushi i cili njihet me nofkën 'taramelja' pasi nuk mund të shqiptojë dot gërmën 'k', ka mbushur 8-vjeç dhe është surprizuar nga...

“Gëzuar ditëlindjen kapiteni im”, urime nga Barcelona për Icardin

Ditëlindja e Mauro Icardi-t ka qenë pak ndryshe në krahasim me ato të viteve të fundit. Ish-kapiteni i Inter-it po kalon një moment të...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...