E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Shpëtim Gjika feston 57-vjetorin e lindjes, Rama i “shkon” me një dhuratë (Foto)

Ish-kryetari i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika, me rastin e 57-vjetorit të lindjes, përveç urimeve që ka marrë nga të afërmit, nuk ka munguar dhurata e kryeministrit Rama për të.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Gjika me anë të një postimi në llogarinë e tij në ‘Facebook’. Në foton e publikuar nga ish-kryebashkiaku, dallohet dhurata e bërë nga kryeministri, një shishe verë.

“Edhe këtë vit nuk mungoi dhurata e Kryeministrit për ditëlindjen time”, shkruan Gjika krahas fotos.

Kujtojmë se raportet mes Ramës dhe Gjikës u dobësuan në vitin 2015, ku disa muaj para se të përfundonte mandatin e kryebashkiakut, Gjika u arrestua për shpërdorim detyre me lejet e ndërtimit.

Asokohe, Rama u shpreh se Gjikën e kishte mik, por nuk mund ta amnistonte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...