E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

dhimbjen

Një këngë për dhimbjen e Miriamit, pas 10 vitesh Albani rrëfen historinë

Alban Skënderaj ka publikuar këngën “Plagë në gjysmëshpirt”, një këngë për dhimbjen e bashkëshortes së tij, Miriam Cani. Kënga është shkruar pikërisht 10 vite më...

Foto/Nëna shqiptare me lot në sy: Burrat e familjes i pret vdekja

Të moshuarit e qendrës “Kurpark Residenz Haffkrug”, në Gjermani janë të trishtuar nga fakti, se një nga personat që iu shërben atyre ushqim, shqiptarja...

Rrëfyen dhimbjen e tyre në emisionin “Opinion”, “Fundjavë Ndryshe” i bëri me shtëpi

Në emisionin “Opinion” sonte u bënë të tjera thirrje dhe u mblodhën ndihma për të ndihmuar familjet në nevojë, raste që i solli fondacioni...

Fëmijët mbetën jetimë, ‘Fundjavë Ndryshe’ i lehtëson dhimbjen me shtëpi të re dhe pension

Çdo ditë shohim dhe takojmë njerëz që kanë nevojë. Por më fatkeqët janë fëmijët e mbetur jetimë që nuk kanë asnjë të ardhur dhe...

Ushtrimi i lehtë që ju ndihmon të reduktoni dhimbjen e shpinës

Është aq i lehtë sa që mund ta bëni edhe në 35 gradë, madje mund ta bëjnë edhe njerëzit e moshës së tretë. Nëse...

Video/Kanceri i veshkave, pse nuk duhet të injoroni dhimbjen në…

Simptomat e kancerit ndryshojnë në varësi të pjesës së trupit që ka prekur  një tumor. Ju mund të jeni në rrezik të kancerit të...

Largoni dhimbjen e shpinës vetëm me dy ushtrime

Dhembja e përditshme në shpinë do të zhduket në saje të ushtrimeve të cilat zgjasin vetëm një minutë! Gjithnjë e më shumë njerëz luftojnë...

“Ndihem në faj që nuk munda t’ju ndihmoj”, ish-ministri shpreh dhimbjen për vdekjen Florencit

Vdekja e shqiptarit nga Shkodra në lule të rinisë, në një spital të Marsejës pasi ra në koma për një motiv që ende nuk...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...