E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

deshmia

Atentati në Malësi të Madhe/ 19-vjeçari: Kam qëlluar për arsye pronësie

Lidhur me atentatin ndaj shefit të Policisë Bashkiake në Malësinë e Madhe, autori është vetëdorëzuar, ndërsa ka rrëfyer pse e ndërmori këtë akt. Tashmë...

Zbardhet dëshmia e bashkëshortes së 71-vjeçarit që u ekzekutua: Dyshonte se e tradhtoja

Zbardhen detaje të tjera nga ngjarja në Elbasan, ku 71-vjeçari, Lefter Zhidru u ekzekutua nga forcat RENEA pas një rezistence prej më shumë se...

Bien në pranga dy shqiptarë në Itali, dëshmia e vajzës iu bën “gropën”

Policia italiane ka arrestuar dy të rinj shqiptarë mbrëmjen e djeshme, pasi u denoncuan nga një vajzë. Vajza tha për policinë se i kishte parë...

Betimi i Fatmir Haklajt për të ekzekutuar Azem Hajdarin, reagon Zylfie Haklaj

Zylfie Haklaj ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan në media për zbulimin e një dokumenti të SHIK. Sipas këtij dokumenti, vëllai i saj Fatmir...

U arrestua për vrasjen e Hekuran Billës, zbardhet dëshmia e 22-vjeçarit në polici

Është zbardhur ditën e sotme dëshmia e Sebastiano Malit, nipit të Prel Markut, që u ekzekutua në Angli vite më parë nga Hekuran Billa. 22-vjeçari...

Zbardhet dëshmia e familjarëve, Hekuran Billa përdorte 2 emra

Një ngjarje e rëndë u regjistrua mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, teksa 40-vjeçari Hekuran Billa mbeti i vdekur pas një atentati. Ndërkohë janë zbuluar detaje...

George Floyd dhe efektivi i policisë njiheshin, dalin detaje të tjera në dritë

Detaje të tjera dalin në dritë lidhur me vdekjen e afro-amerikanit, George Floyd, në SHBA, në duart e policisë. David Pinney ka deklaruar se kishte...

“Mu ngul hekuri në shpatull”, dëshmia e parë e Ardian Çapjas nga spitali

Ardian Çapja i cili ndodhet i shtruar në spitalin e Traumës vijon të mohojë faktin se ai ka rënë pre e një atentati. Në një...

EMRI/ Zbulohet kush ishte shënjestra e atentatit të djeshëm në Shkodër

Zbardhen detaje të reja nga atentati i djeshëm në Shkodër, ku mbeti i plagosur 32-vjeçari, Taulant Ahmeti. Nga hetimet e kryera rezulton se 23-vjeçari, Gledis...

Dëshmia e rrallë: Arratisja e famshme nga maja e Korabit, na “tradhtoi” UDB-ja

Publikohet historia e panjohur me dëshmitë e rralla të dy vëllezërve laçjanë, Skënder dhe Shpëtim Marku, të cilët në fundin e prillit të vitit...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...