E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Zbardhet dëshmia e bashkëshortes së 71-vjeçarit që u ekzekutua: Dyshonte se e tradhtoja

Zbardhen detaje të tjera nga ngjarja në Elbasan, ku 71-vjeçari, Lefter Zhidru u ekzekutua nga forcat RENEA pas një rezistence prej më shumë se 5 orësh në banesën e tij.

Bëhet me dije se bashkëshortja e tij ka dëshmuar se bashkëshorti pretendonte se ajo e tradhtonte. Gruaja ka qenë në komisariatin e Elbasanit, ndërsa i janë bërë pyetje rreth motive të ngjarjes.

Fillimisht, ajo ka qenë në gjendje të rënduar, por më pas ka pohuar se bashkëshorti pretendonte se e tradhtonte dhe dyshohet se për këtë ka nisur edhe konflikti mes tyre.

Ndërkohë, policia ka konfirmuar se ndaj gruas së 71-vjeçarit nuk ka pasur urdhër mbrojtje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...