E martë, 24 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

RENEA

Policia dhe RENEA aksion në Laç, arrestohet biznesmeni

Policia e Shtetit ka ushtruar gjatë natës një aksion në Laç për lojërat e fatit. Gjatë aksionit në fjalë kanë marrë pjesë edhe forcat RENEA,...

U vra nga RENEA/Gruaja e 71-vjeçarit bën kthesën e papritur të ngjarjes: S’e kam denoncuar për dhunë, ja kush janë shkaktarët e vërtetë

Lidhur me ekzekutimin e71-vjeçarit nga RENEA në Elbasan, ngjarja ka marrë një tjetër rrjedhë pas dëshmisë së bashkëshortes së të ndjerit Lefter Zhidru. Floresha...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Aksion në gjithë Shqipërinë, 23 të arrestuar/ Sekuestrohen armë e lëndë narkotike (VIDEO)

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë vënë në pranga 23 shtetas, për vepra të ndryshme penale. 6 janë proceduar penalisht...

“E kemi denoncuar në polici, qëndronte në banesë me bashkëshorten e tretë”, fqinja e 71-vjeçarit rrëfen tmerrin

Një prej fqinjëve të 71-vjeçarit Lefter Zhidru, e ka përshkruar si një njeri problematik, teksa rrëfen se familja e tij qëndronte e mbyllur në...

71-vjeçari e kishte kthyer banesën e tij në një “minë me sahat”/ Trupi i viktimës mbetet në morg, askush nuk e tërheq

Një 71-vjeçar u ekzekutua dje nga forcat e policisë në qytetin e Elbasanit. Lefter Zhidru u vra nga Forcat Speciale RENEA në Elbasan, pasi...

Terrorizoi për 5 orë Elbasanin/ U ekzekutua me snajper nga RENEA, Artan Hoxha nxjerr detajin e pazakontë

71-vjeçari Lefter Zhidru është ekzekutuar dje nga forcat e policisë në qytetin e Elbasanit. Ai për 5 orë ka terrorizuar qytetin, duke qëlluar me...

“Zhidro u qëllua me snajper”/ Artan Hoxha: Nëse do shpërthente tritoli, rrafshohej pallati

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur detaje të tjera nga ekzekutimi i Lefter Zhidros në Elbasan, nga forcat RENEA. Sipas gazetarit, nëse armatimi që 71-vjeçari kishte...

Lefter Zhidru e keqtrajtonte/ Bashkëshortja 47-vjeçare e ka shpëtuar pesë herë nga burgu

Lefter Zhidru, 71 vjeç, u ekzekutua ditën e sotme nga forcat RENEA, pasi hapi zjarr ndaj tyre në momentin që ata po ndërhynin. Ishte bashkëshortja...

Anti-plumbi shpëtoi efektivët nga breshëria, policia reagon pas ekzekutimit të 71-vjeçarit

Policia e Shtetit ka dalë me një njoftim zyrtar për mediat, lidhur me çështjen e 71-vjeçarit që u ekzekutua sot nga RENEA në Elbasan,...

Të fundit

Video/ UEFA mahnitet me golin e Rei Manajt kundër Bjellorusisë

UEFA i ka bërë jehonë golit të Rei Manajt të shënuar me kombëtaren shqiptare gjatë ndeshjes me Bjelllorusinë, e cila ishte e fundit në...

Nga dollari tek euro: Si i morën emrat e tyre 6 monedhat kryesore të botës

Kur mendoni vërtet mbi to, paratë janë shumë të çuditshme. Kjo është ndoshta arsyeja pse nuk e bëjmë zakonisht këtë gjë. Gjëja e fundit...

Lufta kundër krimit të organizuar e korrupsionit, Kim: SHBA mbështet Shqipërinë

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim ka marrë pjesë në Seminarin e OSBE-së mbi "Adresimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit nëpërmjet Ripërdorimit...

Ndoka: Covid-in do e ‘luftoja’ më mirë se Manastirliu

Për ish-Ministrin e Shëndetësisë, Nard Ndoka, pandemia e Covid-19 në vend nuk është menaxhuar siç duhet. Ai tha se me nje kryeministër si Rama, nuk...

Rritet frikshëm kurba në Itali, 853 viktima nga Covid-19 brenda 24 orëve

Situata epidemiologjike e Covid-19 vijon të jetë kritike në Itali, teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 853 viktima. Në vendin fqinj, janë kryer...