E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Bien në pranga dy shqiptarë në Itali, dëshmia e vajzës iu bën “gropën”

Policia italiane ka arrestuar dy të rinj shqiptarë mbrëmjen e djeshme, pasi u denoncuan nga një vajzë.

Vajza tha për policinë se i kishte parë dy shqiptarët, teksa njëri bënte roje në rrugë dhe tjetri ishte ngjitur nga përmes një tubi uji dhe kishte zbritur në ballkonin e një apartamenti.

Pas vjedhjes, dy hajdutët u larguan menjëherë para se të vinte policia. Por ka qenë përshkrimi i saktë i vajzës bëri që ata të arrestoheshin.

Dy shqiptarët të moshave 20 dhe 28 vjeç ishin të parregullt me dokumente në shtetin fqinj. Ata u shoqëruan në komisariatin e policisë dhe pritet që Gjykata të japë vendimin.

Ata akuzohen për veprat penale “Qëndrim i paligjshëm në shtetin fqinj” dhe “Tentativë për vjedhje”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...