E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

arrestohen

Arrestohen 2 shqiptarët në Itali, ja çfarë gjeti policia në banesën e tyre

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi dyshohen se merreshin me trafikimin e lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit në banesë, policia ka gjetur dy pistoleta...

4-vjeçari humbi jetën duke luajtur në pedonale, arrestohen 2 zyrtarë të Bashkisë Berat

Një ngjarje e rëndë u shënua mëngjesin e djeshëm në parkun e qytetit të Beratit, teksa një 4-vjeçar humbi jetën pasi ra në kontakt...

EMRAT+FOTO/ Dy shqiptarë arrestohen në Zelandën e Re, ja çfarë zbuloi policia

Dy shqiptarë janë arrestuar në Zelandën e Re, pasi dyshohet se drejtonin një fabrikë kanabisi, e cila kishte potencialin për të prodhuar 412,000 £...

Arrestohen 3 persona në Durrës, për çfarë akuzohen

3 persona kanë përfunduar në pranga në Durrës. Sipas policisë ato akuzohen për vepra të ndryshme penale. Përkatësisht... një 28-vjeçar akuzohet se ka vjedhur dhjetëra pompa...

Mori ryshfet për të mos prishur ndërtimin pa leje, arrestohet inspektori i IKMT-së

Policia e Sarandës ka arrestuar sot një inspektor të IKMT-së, i cili ka pranuar ryshfet që të mos prishë një ndërtim pa leje. Gjithashtu bëhet...

Maskoheshin si sheikë duke mashtruar njerëzit, arrestohen 4 serbë në Itali

Policia italiane ka arrestuar 4 serbë, pasi akuzohen për mashtrim në këmbimin e monedhave dhe shpërndarjen e shënimeve të falsifikuara. Sipas mediave italiane, të arrestuarit...

Dy të rinj shqiptarë arrestohen në Londër, ja çfarë iu gjet në makinë

Policia britanike ka arrestuar ditën e sotme dy shqiptarë në Londër. Operacioni për kapjen e tyre u organizua nga drejtoria e specialistëve të krimeve,...

Plagosi 2 qytetarë, arrestohet 36-vjeçari në Durrës

Një 36-vjeçar është arrestuar sot nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka plagosur dy persona të tjerë. Sipas policisë, 36-vjeçari nga Sukthi ka goditur...

Kaluan ilegalisht kufirin, arrestohen 3 persona në Kakavijë

Policia Kufitare bën me dije se 3 persona janë arrestuar në Kakavijë pasi kaluan në mënyrë të paligjshme kufirin. Raportohet se tre të arrestuarit janë...

Arrestohen 5 drejtues mjetesh në Tiranë

Në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19, policia ka arrestuar 5 drejtues mjetesh. Në njoftimin e Policisë thuhet se tre drejtues mjetesh...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT