E premte, 22 Janar, 2021
13 C
Tirana

Etiketa

deshmi

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

”Efektivi u përlesh me Klodian Rashën”/ Zbardhet dëshmia e kolegut të autorit

Zbardhen të tjera detaje nga dosja e vrasjes së 25-vjeçarit, Klodian Rasha nga efektivi i Forcës Shqiponja. Në rubrikën “Opinion”, në News24, gazetarja Klodiana Lala...

”U përleshën për disa sekonda”/ Dëshmia e kolegut të efektivit që vrau Rashën

Zbardhet dëshmia e kolegut të efektivit të ''Shqiponjave'', Nevaldo Hajdaraj i cili mbrëmjen e 8 dhjetorit vrau 25-vjeçarin, Klodian Rasha. Ai ka treguar se mes...

Qytetari: Nëna vdiq nga Covid, tek skeda e vdekjes u shënua arrest kardiak

Partia Demokratike, ka publikuar dëshminë e një qytetari, nëna e të cilit ka vdekur si pasojë e infektimit nga Covid-19. Në dëshminë e publikuar, ai...

U hodha në sekondën e fundit, më pas pallati ra/ Dëshmi rrënqethëse nga Turqia

Një dëshmi rrënqethëse vjen nga një i mbijetuar i tërmetit tronditës në Turqi. Zeki Soysal, banor i qytetit në Izmir, tha se ishte hedhur nga...

Dëshmia e ish-të burgosurit: Torturat që u përdorën ndaj të dënuarve politikë

Memorie.al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në kampet e burgjet e regjimit komunist të Enver Hoxhës, si kampi i Uzinës së...

Zbardhet dëshmia e shoferit të kamionit që transportonte eurot e padeklaruara

Së fundmi është zbardhur dëshmia e shoferit të kamionit, në të cilin ndodheshin 2 milion euro të padeklaruara. Kamioni vinte nga Italia me tragetin Durrës-Bari. 51-vjeçari...

Zylfie Haklaj: Berisha përdori emrin e Ramush Haradinajt për të na goditur

Në vitin 2003, Zylfija largohet drejt Kosovës ku jeton për 5 vite. Atje, ajo ka pasur mbrojtjen e njerëzve të UÇK-së, që dikur ishin...

Zbardhet dëshmia e shoferit “të çmendur” që plagosi 6 persona në Elbasan

Aldrion Shehu “ngriti në këmbë” policinë e Elbasanit ditën e sotme. Ai po drejtonte një makinë tip “Passat”, kur kaloi tre postblloqe që nga Pogradeci...

Publikimi i videos/ Kryebashkiaku i Bulqizës ‘jep llogari’ sot tek SPAK

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla do të merret sot në pyetje nga Prokuroria Speciale e Antikorrupsionit (SPAK). Bëhet me dije se kryebashkiaku do të merret...

Të fundit

Banka Credins mbështet Kryqin e Kuq Elbasan

Banka Credins gjithmonë ka patur në fokus aktivitete të përgjegjësisë sociale, si një nga prioritetet strategjike për të qënë vazhdimisht në ndihmë të komunitetit,...

Disiplina pezullon me dy ndeshje trajnerin e Bylisit, dënohet edhe Partizani

Komisioni i Disiplinës, ka dhënë vendimet e fundit, në lidhje me javën që lamë pas në kampionatin shqiptar. Trajneri i Bylisit, Veljko Dovedan është pezulluar...

Testim i detyruar dhe karantinë/ Ambasada gjermane jep njoftimin e rëndësishëm

Gjermania ka klasifikuar sot 25 vende në mbarë botën si zona me incidencë të lartë të Covid-19, ku bën pjesë edhe Shqipëria. Lajmi është bërë...

Maqedonia e Veriut publikon pagat e kabinetit, Zaev paguhet më pak se Rama

Maqedonia e Veriut ka publikuar pagat e kabinetit qeveritar. Pagën më të lartë e merr kryeministri Zoran Zaev, respektivisht 78.840 denarë, ndërsa i shtohet...

Kim dhe Soreca takojnë kreun e KED: Të plotësohen vakancat në Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, zhvilluan një takim ditën e sotme me kreun e Këshillit...