E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

Derri

Sëmundja vdekjeprurëse e derrit mund të ketë çuar në përhapjen e Covid-19

Një shpërthim i një sëmundjeje vdekjeprurëse e derrit mund të ketë krijuar bazën për Covid-19 për t’u transmetuar te njerëzit, ka sugjeruar një analizë...

Ethet afrikane të derrit mbërrijnë në Gjermani

Për herë të parë një derr i egër në Gjermani ka rezultuar pozitiv me ASP. Pse është kaq e rrezikshme sëmundja? Si përhapet virusi?...

VIDEO/ Po raportonte live nga zonat e përmbytura, derri ‘sulmon’ gazetarin

Një situatë komike është regjistruar gjatë një transmetimi live në një media greke. Gazetari grek, Lazos Mantikos, po raportonte live nga zonat e përmbysura si...

Videoja pushton rrjetin/ Derri kafshon modelen nga të pasmet gjatë xhirimit

Një derr ndoqi pas një modele fitnesi, ndërsa ajo relaksohej në një plazh në pushime. Michelle Lewin po kalonte pushimet në plazhin e Bahamas,...

Të fundit

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar në emisionin ''Pika mbi i'' në ''News 24'', gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin e...