E diel, 25 Tetor, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

dënimi

Dënimi i ish-kryebashkiakut të Lezhës/ PD: Ka pasur indicie për ndërhyrje politike

Partia Demokratike ka reaguar pas dënimit me 4 vite burg të ish-kreut të Bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj. Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi shprehet...

U dënua me 4 vite burg/ Fran Frrokaj: Më arrestuan pa më pyetur

Ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj, është dënuar me 4 vite burg për “Shpërdorim detyre” nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar,...

Dënimi nga UEFA, Skënderbeu pret ulje të dënimit nga Gjykata Federale

Klubi i Skënderbeut po shpreson për një ulje të dënimit të UEFA-s nga Gjykata Federale në Zvicër. Skuadra beson se përjashtimi nga Evropa mund të...

Ekzekutuan studenten greke, gjykata jep masën e dënimit për shqiptarin dhe grekun

Gjykata greke ka dhënë sot masën e dënimit për dy autorët e vrasjes brutale të studentes greke, Eleni Topaloudi. Një shqiptar dhe një grek janë...

Morën peng Jan Prengën, gjykata jep masën e dënimit për 5 të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e dënimit për të arrestuarit në lidhje me pengmarrjen dhe vrasjen e Jan Prengës. Gjykata la në burg...

Ekzekutuan 50-vjeçaren në Mallakastër, jepet masa e dënimit për 3 të rinjtë

Gjykata e Fierit ka dhënë ditën e sotme masën e dënimit për 3 të rinjtë, të cilët akuzohen për vrasjen makabre të 50-vjeçares, Drita...

“Gjeneron miliarda dollarë”/ U dënua me burg, Salianji bën deklaratën e fortë

Pas dënimit me 1 vit burg nga Gjykata e Tiranës dhënë ditën e sotme, ish-deputeti demokrat Ervin Salianji deklaroi se ka pasur oferta dhe...

U fut në burgun më famëkeq, jepet dënimi për reperin e famshëm amerikan

Në nëntor të vitit 2018 reperi Tekashi 6ix9ine u fut në burgun më famëkeq të Brooklyn-it, i njohur për mbajtjen pas hekurave të njerëzve...

Dënimi me burg i Salianjit, Berisha i “vërsulet” gjyqtarit Gjermeni

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama dhe gjyqtarit që dha vendimin për ish-deputetin demokrat, Ervin Salianji. Me anë të një statusi...

Panë ‘El Classico’-n me paratë e biznesmenit, jepet dënimi për 3 gjyqtarët

Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar masën e dënimit për 3 gjyqtarët e Apelit të Durrësit, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno....

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...