E martë, 27 Tetor, 2020
23 C
Tirana

Ekzekutuan studenten greke, gjykata jep masën e dënimit për shqiptarin dhe grekun

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Humb betejën me virusin specialistja e Shëndetit Publik në Tiranë

Pandemia çdo ditë e më shumë po shkakton humbje jete, dhe një numër të lartë të infektuarish. Humbje jete ka patur po kështu edhe nga...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

Gjykata greke ka dhënë sot masën e dënimit për dy autorët e vrasjes brutale të studentes greke, Eleni Topaloudi.

Një shqiptar dhe një grek janë shpallur fajtorë për vrasje dhe përdhunim, nga Gjykata e Shkallës së Parë, të Athinës. Mësohet se ata janë dënuar me burgim të përjetshëm.

Sipas mediave greke, nëna e viktimës shpërtheu me zemërim në lot pas seancës gjyqësore.

“Atëherë nëna e Elenit i bërtiti të riut, duke duartrokitur: “Fëmija nuk po kthehet. Çfarë lehtësie për një 17-vjeçar? Ata dhunuan dhe vranë fëmijën tim”, ndërsa më pas doli nga salla e gjyqit duke qarë, teksa pjesëmarrësit e duartrokitën”, shkruajne mediat greke.

Lexo edhe :   Greqi, gjykata dërgon në burg udhëheqësit e Agimit të Artë

Jashtë gjykatës ndodheshin edhe disa anëtarë të organizatave të grave, të pajisura me parulla në favor të kujtimit të së ndjerës, Eleni Topaloudi.

“Kurrë mos harroni atë që i bënë Elenit, asnjë vrasje tjetër”, bërtisnin njerëzit që ishin mbledhur jashtë Gjykatës së Apelit.

Kujtojmë se ngjarja në fjalë ka ndodhur në nëntor të vitit 2018 në Rodos, ku një grek dhe një shqiptar përdhunuan dhe më pas hodhën në det trupin e një studenteje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Meta dha nënshtetësi VIP për të dënuarin me 30 vite burg”, reagon Presidenca

Presidenca ka reaguar ashpër pas dëshmisë së gazetarit Adriatik Doçi, të dhënë në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, ku tha se Ilir Meta i ka...

Shtegu për në Shtëpinë e Bardhë

Nga: Eduard Zaloshnja Hillary Clinton mori 3 milionë vota më shumë se Trump në rang kombëtar, por ky i fundit shkoi në Shtëpinë e bërdhë,...

Vlorë/35-vjeçarja dhunon ish-partnerin, arrestohet nga policia

Policia e Vlorës ka arrestuar një 35-vjeçare me inicialet A. Ç., pasi një ditë më parë ka ushtruar dhunë fizike, ka përndjekur ish-bashkëjetuesin e...

Meta i drejtohet Kuvendit: Prisni Venecian për Kodin Zgjedhor

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, i është drejtuar Kuvendit me një kërkesë zyrtare, për të marrë parasysh opinionin e Venecias sa i përket Kodit...

Humb betejën me virusin specialistja e Shëndetit Publik në Tiranë

Pandemia çdo ditë e më shumë po shkakton humbje jete, dhe një numër të lartë të infektuarish. Humbje jete ka patur po kështu edhe nga...