E martë, 2 Qershor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

Deklaratat

Akuzat ndaj Gjonajt/ Bushati: Ja pse e sulmojnë ministren

Deputeti Ervin Bushati ka reaguar pas deklaratave të presidentit Meta për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. I ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, Bushati...

“Të mbrojmë Kushtetutën”/ Meta i shpreh mirënjohjen ish-ambasadorit

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka analizuar situatën politike në vend, teksa mbështet presidentin Meta në pretendimet e tij. Nesho shprehet se i...

“U bëre gazi i botës”/ Tedi Blushi fton nesër në Presidencë Ulsi Manjën

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar ashpër ndaj kryetarit të Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja. Përmes një postimi në Facebook, Blushi e...

Presidenca ia kthen Ramës: Gruaja e Bilalit do takohet shumë shpejt me popullin

Presidenca ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama për presidentin Ilir Meta. Kreu i qeverisë u shpreh në emisionin “Real Story” se Meta nuk ka...

Fushata kundër Kosovës/Daçiç i përgjigjet të dërguarit të Trump: Nuk do ndalojmë

Ministri i Jashtëm serb, Iviça Daçiç ka reaguar pas deklaratave të së dërguarit të Posaçëm të SHBA, Richard Grenell. Në vizitën e djeshme në Kosovë...

Deklaratat e Iranit për Shqipërinë/ Duma: Irani nuk ka fuqi aktesh terroriste

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma është shprehur se shqiptarët nuk duhet të kenë frikë nga ndonjë sulm i mundshëm i Iranit. E ftuar në  rubrikën...

Spiropali-Metës: Baba Xhikja na la, por Reformën në Drejtësi nuk po e lëshon

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali reagon sërish pas deklaratave të presidentit Meta, për “Ramaformën në Drejtësi”. Përmes një statusi në Facebook,...

Deklaratat e Neritan Cekës, Rama: Goxha burrë, mallkon sikur e ka pickuar gjarpri

Video e Neritan Cekës ku bën thirrje për të mos shkuar pranë kutive të votimit më 30 qershor është bërë virale. Atë është rikthyer...

“I gjori Ralf”, Ylli Manjani ironizon deklaratat e deputetit

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani në një postim në Facebook  komenton deklaratën e deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, Ralf Gjoni, i cili është shprehur...

E quajti të korruptuar e autoritar, Rama i përgjigjet kritikave të Elez Biberajt

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur publikisht Elez Biberajt, drejtor për Euroazinë në ‘Zërin e Amerikës’, pas kritikave të shumta që ai i bëri...

Të fundit

Albin Kurti: Kosova ka dy armiq, një të brendshëm dhe një të jashtëm

Kryeministri ende në detyrë, Albin Kurti është shprehur se Kosova ka dy armiq, një të jashtëm dhe një të brendshëm. I ftuar në emisionin “5...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

Njeriu që e do Kosovën, sa zyrën e tij

Nga Mero Baze Qindra kamionë dhe vetura, së bashku me udhëtarët që sot janë nisur drejt Kosovës, u përballën me një surprizë të hidhur në...
WhatsApp KONTAKTO TT