Rajoni

U arrestua me bujë, të premten mund të lirohet/ Ç’po ndodh me ish-prokuroren Janeva


               Publikuar në : 10:44 - 18/09/19 user tir

Prokuroria për Krim të organizuar dhe korrupsion ka kërkuar që të lihet në paraburgim edhe për pak kohë ish-prokurorja speciale Katica Janeva.

Prokurorja Vilma Ruskoska ka deklaruar se ka kërkuar paraburgim shtesë prej 30 ditëve për Janevën për shkak të rrezikut të arratisjes së saj dhe rrezikut të ndikimit ndaj dëshmitarëve, por edhe mundësinë e asgjësimit të dëshmive. Paraburgimi 30 ditësh i parë i Janevës skadon të premten dhe raportohet se avokatja e saj Irena Frçkovska ka kërkuar mbrojtje në liri për klienten e saj.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT