E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

U arrestua me bujë, të premten mund të lirohet/ Ç’po ndodh me ish-prokuroren Janeva

Më të lexuarat

Prokuroria për Krim të organizuar dhe korrupsion ka kërkuar që të lihet në paraburgim edhe për pak kohë ish-prokurorja speciale Katica Janeva.

Prokurorja Vilma Ruskoska ka deklaruar se ka kërkuar paraburgim shtesë prej 30 ditëve për Janevën për shkak të rrezikut të arratisjes së saj dhe rrezikut të ndikimit ndaj dëshmitarëve, por edhe mundësinë e asgjësimit të dëshmive. Paraburgimi 30 ditësh i parë i Janevës skadon të premten dhe raportohet se avokatja e saj Irena Frçkovska ka kërkuar mbrojtje në liri për klienten e saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...