E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Deklaratat

“Deklaratat kundër Rusisë, zbavitëse”, ambasadori ka një mesazh për politikën shqiptare

Opozita shqiptare ka djegur mandatet e deputetit dhe ndodhet në protestë prej ditësh, duke kërkuar rrëzimin e qeverisë Rama. Sipas tyre është një qeveri...

“E kanë një të mirë deklaratat e Ramës”, habit Manjani

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar fjalimin e Ramës, të bërë dje lidhur me vendimin e opozitës për të djegur mandatet. Në një reagim...

Balla ‘harron’ deklaratat e Ramës dhe Berishës, merret me Vasilin: Arriti kulmin e kulmeve

Kryetari i grupit parlamentar për PS-në, Taulant Balla komentoi deklaratat ofenduese mes politikanëve në Kuvend në seancën plenare të para dy javëve. I ftuar në...

Diplomati: Deklaratat e Ramës në Kosovë aventureske

Diplomati i njohur Agim Nesho i ftuar në "360 Gradë" në Ora News thotë se qëndrimet e qeverisë shqiptare gjatë këtyre 5 viteve janë...

Berisha i bindur: Deklaratat e Ramës në Kosovë antishqiptare, largon BE-në

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka quajtur antishqiptare deklaratat e kryeministrit Edi Rama, në Pejë. Sipas Berishës, Rama përdor çdo vizitë në Kosovë për të mbuluar...

Preket territori shqiptar nga 12 miljet greke? Ministria e Jashtme sqaron

Pas deklaratave të ish-ministrit grek Nikos Kotzias për zgjerimin me 12 milje të hapësirës territoriale detare, Ministria e Jashtme sqaron nëse preken ishuj shqiptarë...

BE shuplakë Vuçiçit për deklaratat që bëri për Millosheviçin

Bashkimi Evropian reagoi ndaj fjalimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Kosovë, gjatë të cilit, Sllobodan Millosheviçin e cilësoi si "udhëheqës të madh,...

Befason trajneri i Izraelit: E njoh mentalitetin e shqiptarëve, ata janë…

Na ndajnë vetëm pak ditë nga starti i Ligës së Kombeve, një kompeticion ndërkombëtar që do të zhvillohet për herë të parë. Më 7...

Thirrja e Haradinajt për tragjedi, Thaçi i sulet: Deklaratat për luftë të…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar menjëherë pas deklaratës së bërë më parë nga kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili ka kundërshtuar fuqishëm idenë...

Deklaratat për luftë dhe pokeri diplomatik, verë e nxehtë për Kosovën

Që nga viti 2013, serbët dhe shqiptarët kanë nënshkruar një marrëveshje për të zgjidhur çështje të caktuara praktike. Pesë vjet më vonë, situata është...

Të fundit

VIDEO/ Autobusi i shkollës bie në liqen, humbin jetën 21 nxënës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Kinë, teksa një autobus shkolle ka humbur kontrollin dhe ka rënë në liqen. Sipas Daily Mail, të...

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...

Si të largoni kilogramët e tepërt nga zona e belit

S’ka më: Nesër do filloj të bëj ushtrime apo nesër filloj dietën! Bëni mirë që pikërisht ditën e sotme, të filloni të ndërmerrni masat e...

Çeki/ Përplasen dy trena, shënohen të paktën 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Republikën Çeke, ku dy trena pasagjerësh janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas mediave të huaja, deri...

Herë pas here injoronte pandeminë, infektohet Presidenti i Brazilit

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro i cili herë pas here injoronte pandeminë e koronavirusit, duke thënë që është vetëm “një grip i lehtë”, ka...