E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Dashamir Xhika

Dosja 2 e Dashamir Xhikës në gjykatë. 36.8 milionë € dëm me rrugën Tiranë-Elbasan

Dosja nr.2 e hapur në prokurorinë e Tiranës kundër ish-drejtorit të Përgjithshëm të ARRSH, njëherësh ish-kryetar i LSI në Elbasan Dashamir Xhika, është çuar...

Lirohet nga burgu Dashamir Xhika

Gjykata e Tiranës ka liruar nga burgu ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhika. Pak ditë më parë për Xhikën u pushua akuza e korrupsionit në lidhje...

Dosja “Tiranë-Elbasan”, ndaj Xhikës bie akuza e “korrupsionit”

Ndaj ish-kreut të ARRSH-së, Dashamir Xhika, i është pushuar akuza e korrupsionit në lidhje me dosjen e autostradës Tiranë-Elbasan. Tashmë ndaj tij rëndon vetëm...

Rikthehet në burg Dashamir Xhika, vendim i Apelit

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka vendosur të rikthejë në burg, ish-drejtorin e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika. Prokuroria argumentoi se Xhika akuzohet...

U arrestua për korrupsion me tenderat, lirohet ish-drejtori i ARRSH

Ish-kreu i Autoritetit Rrugor shqiptar, Dashamir Xhika, është lirua sot nga burgu. Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e avokatit,...

Prokurorët takim “kokë me kokë” me zyrtarë të policisë. Shkak Dashamir Xhika

Prokurorët e Krimeve të Rënda do të takohen me zyrtarë të policisë së departamentit për krimin ekonomik, në lidhje me hetimin e pasurisë së...

Prokuroria zbardh dosjen: Xhika dhe vartësit e tij firmosën 12 amendime

Ish-drejtori i Autoritetit Rrugor, Dashamir Xhika, dhe dy ish-vartësit e tij, Aksel Qurduka e Albens Alite, kanë firmosur në kundërshtim me ligjin 12 amendime...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...