E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Prokurorët takim “kokë me kokë” me zyrtarë të policisë. Shkak Dashamir Xhika

Prokurorët e Krimeve të Rënda do të takohen me zyrtarë të policisë së departamentit për krimin ekonomik, në lidhje me hetimin e pasurisë së ish-kreut të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika.

Hetimi pasuror ka nisur edhe për dy ish-zyrtarët e ARRSH, Albens Alita dhe Aksel Qurduka, në kuadër të investigimit që po bëhet për abuzimet me ndërtimin e rrugës Tiranë-Elbasan, raporton ABC News.

Ish-drejtori i ARRSH Dashamir Xhika aktualisht ndodhet me masë sigurie “arrest me burg”. Ai akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre në ndërtimin e autostradës Tiranë-Elbasan. 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...