E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

zyrtare

DW: SPAK vijon me arrestime zyrtarësh për korrupsion

Ish-zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda dhe dy persona të tjerë, Majlinda Hasani dhe Florida Beu, janë që nga mbrëmja e djeshme, (13.07.) në arrest...

Tenderi abuziv me uniformat e policisë, jepet vendimi për 9 zyrtarët

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka marrë vendimin ditën e sotme, për 9 zyrtarët e Ministrisë së Brendshme, të...

Inter/ Zyrtare, vjen Simone Inzagi në krye të pankinës

Interi i saposhpallur kampion i Italisë ka zyrtarizuar trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm. Emri është Simone Inzagi, ish trajneri tashmë i Lacios. Ai...

Pas Berishës, DASH shpall ”non grata” 5 zyrtarë në Bullgari

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH), ka shpallur “non grata” 5 zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Bullgarisë. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Departamentit, bëhet me...

Tenderi i ushqimeve, SPAK merr të pandehur 3 zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka marrë të pandehur tre anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave pranë Ministrisë së Mbrojtjes,...

Arrestimi i zyrtarëve të ARRSH në Durrës, ja ku ndodhi abuzimi

Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i disa zyrtarëve të ARRSH në Durrës. Mësohet se ndërtimi i një karburanti në aksion rrugor “Plepa-Kavajës” dhe miratimi...

Kapja e “peshqve të mëdhenj”/ Soreca: Presim dënime të zyrtarëve të nivelit të lartë

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, ka lëshuar një deklaratë të fortë në Konferencën e nivelit të lartë për Luftën ndaj Korrupsionit. Soreca...

Gjykata jep vendimin për zyrtarët e AKBN, ndryshon masa për njërin prej tyre

Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin për zyrtarët e AKBN. Konstatohet ndryshimi i masës vetëm për Denis Durrsin, i cili nga 'arrest me burg' është...

Prokuroria e Tiranës ‘trondit’ AKBN, urdhëron arrestimin e disa zyrtarëve të lartë

Prokuroria e Tiranës ka lëshuar 6 urdhër arreste për disa zyrtarë të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore. Mësohet se janë arrestuar 5 persona, ndërsa për...

SHBA-ja vendos sanksione ndaj disa zyrtarëve të regjimit sirian

Më 20 gusht, Shtetet e Bashkuara vendosën sanksione ndaj disa zyrtarëve të lartë të qeverisë siriane dhe komandantëve të njësive ushtarake siriane, si pjesë...

Të fundit

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...