E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

policisë

VIDEO/ Protestuesit i derdhin benzinë dhe i vënë flakën policit në Meksikë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Meksikë, teksa protestuesit i kanë vënë zjarrin një efektivi të policisë. Protestat në qytetin e Guadalajara erdhën si...

“U gjet në pozitë të vështirë”/ Rama: Sjellja e Policisë së Shtetit ishte evropiane

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sjelljen e Policisë së Shtetit gjatë protestave për Teatrin Kombëtar. Në një intervistë për Neës24, Rama tha se sjellja e...

Turpi përtej policisë

Nga Klodian Tomorri  Pas asaj videos së djeshme, kryeministri, ministri i brendshëm dhe drejtori i policisë mjafton t’i bëjnë vetes një pyetje. Cili prej tyre...

Merrnin deri në 7 mijë €, zbardhen përgjimet që ‘fundosën’ zyrtarët e policisë

Zbardhet dosja e Prokurorisë së Durrësit dhe SHÇBA për arrestimin e 18 zyrtarëve të policisë. Zyrtarët të cilët akuzohen për “Shpërdorim detyre” janë zbuluar nga...

Prokuroria urdhër bashkisë Tiranë dhe policisë: Mos shembni asnjë objekt

Prokuroria e Tiranës i ka dërguar një shkresë bashkisë dhe policisë, duke i urdhëruar të mos bëjnë asgjë veprim pa miratimin e prokurorëve, në...

Përndiqte 19-vjeçaren, pranga 34-vjeçarit në Përrenjas

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Përrenjasit, pasi akuzohet se përndiqte një 19-vjeçare. Bëhet fjalët për shtetasin me iniciale R.H. “Në pranga...

Aksident në Sarandë/ Përplasen dy makina, pesë persona të plagosur (Foto)

Pesë persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti që ndodhi pasditen e sotme në Sarandë. Duke iu referuar njoftimit të policisë, dy...

Sherri me armë mbrëmë në Laprakë, zbardhet ngjarja. Shpallet në kërkim 27-vjeçari

Të tjera detaje kanë dalë në lidhje me ngjarjen që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Laprakë. Sipas njoftimit të policisë, është identifikuar dhe shpallur në...

Vodhi dy celularë në një dyqan në Tiranë, 36-vjeçari kapet ‘mat’ nga kamerat e sigurisë

Një 36-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohet për vjedhje. I arrestuari identifikohet me iniciale A. A., banues në kryeqytet. Duke...

“Molotov policëve dhe KZAZ-së në Dibër”, paralajmëron ministri Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me sulmin ndaj KZAZ-së nr.19 në Dibër nga militantët e Partisë Demokratike. Përmes një postimi në “Twitter”,...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...