E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

Prokurorët

Drejtësia e re në rrezikun e minimalizmit

Nga: Preç Zogaj Përtej mbështetjes konstante dhe takimeve të vazhdueshme të përfaqësuesve të SHBA dhe BE-së me trupat e drejtësisë së re, duket se ka...

KLP pezullon nga detyra dy prokurorët

KLP ka pezulluar nga detyra prokurorët Sota dhe Karriqi. Me 10 vota pro, KLP pezulloi nga detyra prokurorët Edmond Karriqi dhe Maksim Sota, për...

“Na rrezikohet jeta dhe familja”, bëhen dy prokurorët që merren në mbrojtje

Merren në mbrojtje dy prokurorët e Elbasanit, Kreshnik Ajazi dhe Ridvan Sukaj. Kreshnik Ajazi drejtuesi i kësaj prokurorie është marrë në mbrojtje që prej muajit...

Zvicra nis hetimet ndaj kreut të FIFA, Gianni Infantino

Prokurorët zviceranë kanë nisur hetimet kundër kreut të trupit botëror të futbollit, Gianni Infantino. Hetimet ndaj tij kanë nisur lidhur me një takim sekret që...

“Mos i lejoni fajtorët të shpëtojnë”, Ambasada Amerikane jep mesazhin e fortë

Ambasada Amerikane në Tiranë ka shpërndarë mesazhin e ambasadores Yuri Kim, me anë të një postimi në Facebook. Gjatë një konference të organizuar mbi...

“E di që më doni në burg”, Rama flet për vettingun ndaj politikanëve

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar nga foltorja e Kuvendit gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar se nuk do t’i shpëtojnë burgut. Ai tha se te gjithë...

I riu “harrohet” në burgun e Shën Kollit, prokurorët ishin me pushime

Një i ri nga Laçi, i dënuar për dhunë në familje është “harruar” në burgun e Shënkollit, duke bërë 38 ditë më shumë, nga...

Hetuan dy dosjet më të bujshme të politikës, prokurorët transferohen në SPAK

Prokurorët Dritan Prençi dhe Vladimir Mara janë bërë pjesë e SPAK, ku do të hetojnë krimin dhe korrupsionin në nivele të larta politike. Këshilli i...

“Shqipëria ka një shans të ri”/ SPAK nis punën, mesazh i PD-së për prokurorët

PD ka përshëndetur ngritjen e SPAK, pas betimit të 8 prokurorëve të kësaj strukture ditën e sotme para Presidentit. Në mesazhin e selisë blu thuhet...

Tetë prokurorët e parë të SPAK do të betohen sot te Presidenti

Tetë prokurorët e SPAK do të kryejnë betimin sot para Presidentit; duke i hapur rrugë kështu krijimit të Prokurorisë së Posaçme të Hetimit. Gjykata dhe...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...