E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

cmimet

Koronavirusi/ Në garë për çmimet Oscars do të jenë edhe filmat e shfaqur online

Akademia e Arteve dhe Shkencave në Hollywood ka bërë me dije se, edhe filmat e shfaqur online do të mund të garojnë në ceremoninë...

Abuzimi me çmimet/ Rama merr vendimin drastik

Rama paralajmëron gjoba për të gjitha bizneset, farmacitë dhe tregtarët, që kanë abuzuar me çmimet gjatë këtyre ditëve kur Shqipëria është në ‘shtetrrethim’. Paniku e...

Kostot e ndërtimit ulen, por çmimet e apartamenteve rriten ndjeshëm

Indeksi i Kushtimit në Ndërtim për Banesat shënoi rënie gjatë tre mujorit të katërt të vitit 2019. Sipas publikimit të INSTAT, Indeksi i Kushtimit në...

Si kanë ndryshuar çmimet e apartamenteve në Tiranë në 15 vitet e fundit

Tregu i pasurive të palujtshme në Shqipëri ka pësuar një zhvillim dinamik ndër vite, duke iu përgjigjur njëkohësisht edhe tendencave ekonomike dhe demografike. Keydata...

“Rritje e jashtëzakonshme”/ Lleshaj zbulon çmimin e narkotikëve në treg

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka zbuluar ditën e sotme se sa varion cmimi i kanabisit në tregun shqiptar. Gjatë fjalës së tij në Kuvend,...

Oscars/ Koreja e Jugut shkruan historinë duke fituar çmimin e madh

Mbrëmjen e djeshme u mbajt ceremonia e edicionit të 92-të të çmimeve Oscar, festivalit më të rëndësishëm për vlerësimin e filmave. Triumfuesi i natës ishte...

Çmimet e biletave të avionëve ulen me rënien e monopoleve

Monopoli i Austrian Airlines për fluturimet Tiranë-Vjenë dhe nëpërmjet Vjenës me gjithë botën ka rënë, pas 30 viteve nga fillimi i tranzicionit. Që nga...

Banka Botërore rishikon me rënie çmimet e naftës me 2020, një fuçi 58 USD

Banka Botërore i rishikoi me ulje ecurinë e çmimeve të naftës për vitin 2020 në projeksionet e reja për çmimet e mallrave kryesore në...

Çmimet e apartamenteve në rritje, ndërtuesit bëjnë me faj taksat

Çmimet e pasurive të paluajtshme në Tiranë kanë pësuar një rritje të fortë në vitet e fundit, por ndërtuesit shpjegojnë se kjo tendencë ka...

Shtrenjtohen çmimet e shtëpive me qira në Durrës, flasin agjentët imobiliarë

Çmimet e shtëpive me qira në Durrës janë shtrenjtuar. Banorët preferojnë katet e ulëta të banesave, shtëpitë private, si dhe ndërtesat e periudhës komuniste,...

Të fundit

Lëvizja e mjeteve edhe të dielën, Policia e Shtetit jep njoftimin e fundit

Policia e Shtetit, pas deklarata kontradiktore nëse do të lejohen të lëvizin mjetet të dielën apo jo, duket se ka marrë vendimin final. Pas konfuzionit...

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Pjesë e organizatës kriminale, kapet 29-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Nga ana e policisë është kapur një 29-vjeçar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Shtetasi me inicialet V. Gj., 29 vjeç, banues në Spathar, Vau...

E diela me apo pa makina? Policia e Shtetit dhe Rama japin versione të ndryshme

Kryeministri Rama dhe Policia e Shtetit kanë një përplasje lidhur me vendimet që kanë ndërmarrë, referuar masave ndaj pandemisë. Policia bie ndesh me atë çfarë...

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk...
WhatsApp KONTAKTO TT