E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Sezoni veror/ ‘Çmenden’ çmimet, shikoni sa shkon fatura

Ish-kryeministri Berisha ka ndarë me ndjekësit një faturë, ku demonstrohet qartë sesi abuzohet me çmimet.

Në sezonin veror e jo vetëm, qytetarët publikojnë faturat marramendëse ku nuk e justifikojnë produktin dhe shërbimin.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe me një qytetar, i cili është zhgënjyer me çmimin për një hamburger.

“Pusho Shqip” është slogani i sezonit turistik të këtij viti. Pavarësisht situatës së vështirë të krijuar si pasojë e pandemisë së koronavirusit, operatorët turistikë i kanë marrë të gjitha masat për të patur pushime të qeta dhe pa probleme. Por ndodh që ndonjë biznes, të abuzojë duke larguar klientelën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dokumenti/ Zbulohet kontrata “sekrete” e qeverisë me Pfizer për vaksinën

Kontrata “Top-Secret” e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer duket se nuk është më e tillë, pasi Gogo.al ka publikuar edhe disa foto të kësaj...

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...

Skandal/ Pacienti shkon të shërohet në Covid 1 por vdes dhe grabitet në spital

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni Stop në...

Artan Hoxha thirrje SPAK-ut: Jepi drejtim dosjes së ekzekutimit të Artan Santos

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posaçme (SPAK) që të zbardhë ekzekutimin e Artan Santos, drejtuesin e bankës Credins, të...

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...