E hënë, 25 Maj, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

britani

EMRAT/ Dy të rinj shqiptarë arrestohen në Britani, ja çfarë iu gjet në banesë

Policia britanike ka arrestuar dy të rinj shqiptarë, pasi iu sekuestruan kokainë, armë dhe paund në banesë. Sipas mediave britanike, në pranga kanë rënë shtetasit...

Dalja nga izolimi në Britani do të jetë “graduale”

Qeveria britanike do të vëzhgojë me “vëmendje ekstreme” procesin e daljes nga izolimi, ka thënë Sekretari për Transport Grant Shapps, derisa ka bërë të...

Nuk ka qetësi për Mbretërinë e Bashkuar, bilanci për 24 orët e fundit

Teksa shtetet e tjera evropiane po shohin një përmirësim të situatës nga koronavirusi, nuk duket të jetë ky rasti edhe për Mbretërinë e Bashkuar. Vendi...

Kina ka gënjyer për koronavirusin? 80 për qind e njerëzve në Britani kërkojnë hetim global

Një pjesë dërrmuese e qytetarëve në Britani, kërkojnë një hetim global për Kinën, në lidhje me koronavirusin. Shumica e britanikëve besojnë se Boris Johnson...

Shenjat e koronavirusit u zbehën/ Boris Johnson bën falenderimin e veçantë

Kryeministri britanik Boris Johnson ditën e sotme ka lënë spitalin, pasi gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar dhe shenjat e koronavirusit janë zbehur. Përmes një...

“Parashikohen 7,000 deri në 20,000 viktima në Britani”

Sekretari britanik për Shëndetësi, Matt Hancock, nuk ka përjashtuar mundësinë e ndalimit të stërvitjeve në ambiente të hapura, nëse njerëzit nuk respektojnë masat e...

Ditë e zezë edhe për Britaninë, qindra viktima brenda 24 orëve

Koronavirusi ka shënuar një ditë të zezë edhe në Britani! Autoritetet përkatëse raportojnë se brenda 24 orëve kanë ndërruar jetë 563 persona si pasojë e...

“Ky është ende vetëm fillimi, gjërat do të përkeqësohen”, mesazhi prekës i infermieres

Anembanë bota është në ankth për çfarë po ndodh. Teksa viktimat po shtohen, shumë pikëpyetje janë ende pa përgjigje se deri sa do zgjasë...

“Do testojmë vetëm ata që janë rëndë”/ OBSH reagon ashpër ndaj Johnson

Kryeministri britanik, Boris Johnson deklaroi dy ditë më parë se vetëm pacientët që janë në gjendje më të rëndë shëndetësore nga koronavirusi do të...

Britani/Ministrja e Shëndetësisë rezulton pozitive me koronavirus

Përhapja me shpejtësi e koronavirusit po shkakton panik te njerëzit në mbarë botën, teksa më shumë se 110 mijë persona rezultojnë të prekur në...

Të fundit

Fleckenstein këshilltar i Ruçit, Harasani rrëfen historinë me Hannes Swoboda-n

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani, ka reaguar me një postim thumbues pas lajmit se ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein është bërë këshilltar i Gramoz Ruçit. Pak...

COVID-19 godet turizmin evropian

Kriza e koronavirusit ka goditur rëndë njërin nga destinacionet kryesore turistike në botë, Evropën duke prishur planet e pushimeve të verës që mbajnë gjallë...

Protesta e Aleancës për Teatrin zhvendoset në Kukës

Prej shembjes së godinës, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka zhvilluar 3 protesta në Tiranë dhe 2 në Durrës e Shkodër. Kjo do të...

Njihuni me 7 “ekspertët” që firmosën për prishjen e Teatrit Kombëtar

Dy vite më parë kur bashkia e qeveria sapo kishin nisur procedurat për prishjen e Teatrit Kombëtar, Ministria e Kulturës, që asokohej drejtohej nga...

Hapja e plazheve/ Pipero ka disa këshilla për qytetarët

Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme deklaroi se duke filluar nga data 10 Qershor plazhet do të hapen për të gjithë qytetarët. Ndërkohë mjeku infeksionist...
WhatsApp KONTAKTO TT