E premte, 14 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

Brazil

Mbi 150 futbollistë të infektuar, por në Brazil nis sezoni i ri

Kaos total dhe pandemi që nuk ka “frena” e megjithatë sezoni i ri i futbollit sapo ka nisur! Ndodh në Brazil, në ligën e parë...

Pandemia/ Përkeqësohet situata në Brazil

Situata është përkeqësuar në Brazil si pasojë e koronavirusit. Për të katërtën ditë me radhë, autoritetet vendase të shëndetësisë kanë raportuar më shumë se 50...

3 herë doli pozitiv, Presidenti i Brazilit tregon rezultatin e tamponit të katërt

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro pas 3 herëve që rezultoi pozitiv me koronavirus, ka shpërndarë me qytetarët rezultatin e tamponit të katërt. Ai ka rezultuar...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Herë pas here injoronte pandeminë, infektohet Presidenti i Brazilit

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro i cili herë pas here injoronte pandeminë e koronavirusit, duke thënë që është vetëm “një grip i lehtë”, ka...

Pandemia në Brazil/ Presidenti: Herët a vonë të gjithë do infektohemi

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro deklaroi së fundmi se herët a vonë të gjithë do infektohen me koronavirus. “Më vjen keq për ata që kanë...

Vendi i gjashtë më i prekur në botë, ministri i Shëndetësisë në Brazil jep dorëheqjen

Ministri i Shëndetësisë në Brazil, Nelson Teich ka dhënë dorëheqjen pa bërë ende një muaj, që nga marrja e postit. BBC raporton se ministri ka...

Kishte dhimbje të forta shpine, i riu zbulon se ka tre veshka

Një rast i rrallë është regjistruar në Brazil, teksa pas një burrë të cilit i dhimbte shpina ka zbuluar se ka 3 veshka. 38-vjecari shkoi...

Brazili bëhet vendi i gjashtë në botë që kalon pragun e 10 mijë viktimave nga koronavirusi

Brazili është bërë vendi i gjashtë në botë që kalon pragun prej 10 mijë viktimash nga koronavirusi. Shtetet tjera që e kanë tejkaluar këtë prag...

Shifrat tronditëse nga Brazili, renditet i gjashti në botë për numrin më të madh të viktimave

Situata nga koronavirusi në Brazil vijon të përkeqësohet, teksa vendi tashmë renditet i gjashti në botë për numrin më të madh të viktimave. Në 24...

Të fundit

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...

Përsëri lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Në 26 nëntor, vendi ynë u trondit nga një tjetër tërmet i fortë, ndërsa epiqendra e tij ishte në detin Adriatik, në afërsi të...