E hënë, 16 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Brazil/Papagalli kureshtar luan me kamerën e trafikut (VIDEO)

Një kamer që ishte vendosur në rrugë, për fat të keq nuk ka rregjistruar të gjitha pamjet, dhe për këtë shkak është bërë një papagall.

Një kamera në Brazil po filmonte trafikun, kur një papagall vendosi të luante.

Kompania e monitorimit të trafikut postoi pamjet nga një kamerë në një autostradë në Curitiba në rrjetet sociale, duke e quajtur atë një “vizitë speciale”.

Zogu që shihet në pamje është një papagall i njohur në komunitetet shkencore si “amazona aestiva”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...

Plagoset ish kandidati për kreun e PS-së, ngjarja në lokalin e reperit të njohur

Ish-kandidati për kreun e Partisë Socialiste në Durrës, Ardit Kërtusha, është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në...

Gazeta austriake zbulon skandalin e madh, stafi i Metës vihet në lëvizje. Ja çfarë do ndodhë

Presidenca ka reaguar pas artikullit në gazetën austriake "Kronen Zeitung", duke i cilësuar si shpifje dhe gënjeshtra të fabrikuara. Reagimi është përcjellë nga ana...

SPAK mes PD dhe PS

Dikur PD e drejtuar nga Lulzim Basha nuk besonte te SPAK, por më pas jo vetëm depozitoi disa denoncime por kërkoi i pari që...