E premte, 25 Shtator, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

blendi fevziu

Analiza/ Blendi Fevziu i tregon “arat” ambasadorit Donald Lu

Ambasadori amerikan Donald Lu bëri një deklaratë të fortë për 20 familjet kriminale që drejtojnë vendin. Kjo u morë nga mediat dhe shumë analistë...

Humbja e PD-së/ Kush kërkon kokën dhe kush do që ta shpëtojë Bashën

Menjëherë pas daljes së rezultateve të para të zgjedhjeve filluan dhe kritikat ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Por ka pasur dhe nga...

Deputetja e PD-së sulmon Fevziun: Merret me thashetheme

Ndonëse është lënë jashtë listës së kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit, deputetja Mimoza Hajdarmataj vazhdon të mbështesë Lulzim Bashën. Ky i...

Çfarë do të bëjë Ilir Meta si president

Blendi Fevziu Ilir Meta pritet të zgjidhet nesër Presidenti i ri i Shqipërisë. Ai bëhet kështu, presidenti i shtatë i Shqipërisë Pluraliste dhe padyshim më...

Të fundit

Këshilli Bashkiak i Shkodrës padit Voltana Ademin

Këshilli bashkiak socialist i Shkodrës ka paditur kryetaren demokrate në detyrë, Voltana Ademin. Padia është ngritur kundër vendimit që Ademi ka marrë për “Miratimin e...

Itali/ Arrestohen dy shqiptarë në Itali, u kapën me hashash dhe kokainë

Ditën e sotme janë arrestuar dy të rinj shqiptarë nga policia italiane. Ata akuzohen për tregtimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët janë të moshës 24 dhe...

“Është cenuar legjitimiteti i Gjykatës Speciale”, Thaçi mbron veteranët e UÇK-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas bastisjes së zyrave të veteranëve të UÇK, edhe arrestimeve që janë bërë. Në një deklaratë për mediat,...

Bizneset e drejtuara nga gratë në Shqipëri u dëmtuan rëndë nga tërmetet dhe pandemia

Në Shqipëri, dy tërmetet e vjeshtës së kaluar dhe pandemia Covid-19 kanë dëmtuar ndjeshëm edhe sipërmarrjet e drejtuara nga gratë. Sipas një studimi të shoqatës...

Finlandë, tamponët e testimit të virusit zëvendësohen nga qentë

Autoritetet finlandeze po përdorin qentë e trajnuar për të nuhatur pasagjerët si pjesë e një testi në aeroportin “Vantaa” të Helsinkit. “Qentë janë të aftë...