Kronikë

Masakra në Zelandë/Terroristi kishte të shkruar në armë “Skanderbeg”, reagon Fevziu

               Publikuar në : 19:28 - 15/03/19 Enno

E tmerrshme ka qenë ngjarja makabre në xhaminë Al Noor në Christchurch, Zelandë e Re ku të paktën 40 persona mbetën të vdekur dhe disa të tjerë të plagosur.

Autori i kësaj masakre ka përdorur një armë në të cilën kishte shkruar disa emra, mes tjerëve edhe emrin e heroit tonë kombëtar Skënderbeu.

Emri i Skënderbeut në armë, ka stimuluar reagime të shumta në rrjetet sociale, ndërsa për këtë ka reagaur edhe gazetari Blendi Fevziu, i cili thotë që duhet të dënohen të gjithë kriminelët që keqpërdorin emrin e heroit tonë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT