E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Masakra në Zelandë/Terroristi kishte të shkruar në armë “Skanderbeg”, reagon Fevziu

E tmerrshme ka qenë ngjarja makabre në xhaminë Al Noor në Christchurch, Zelandë e Re ku të paktën 40 persona mbetën të vdekur dhe disa të tjerë të plagosur.

Autori i kësaj masakre ka përdorur një armë në të cilën kishte shkruar disa emra, mes tjerëve edhe emrin e heroit tonë kombëtar Skënderbeu.

Emri i Skënderbeut në armë, ka stimuluar reagime të shumta në rrjetet sociale, ndërsa për këtë ka reagaur edhe gazetari Blendi Fevziu, i cili thotë që duhet të dënohen të gjithë kriminelët që keqpërdorin emrin e heroit tonë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...