E shtunë, 15 Gusht, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Arta Marku

KLP merr 7 vendime, rikthen në Tiranë Arta Markun

Përgjatë mbledhjes së zhvilluar ditën e sotme, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka marrë 7 vendime. KLP ka njoftuar përfundimin e mandatit për anëtarin Arben...

Kallëzimi i PD-së ndaj Arta Markut/ Prokuroria pushon çështjen

Pas kallëzimit të bërë nga ana e PD, Prokuroria ka pushuar hetimet në ngarkim të ish-kryeprokurores Arta Marku. Vendimi do të shqyrtohet sot nga gjyqtari...

Gati dosjet që do të hetojë SPAK, Hajdari: Goditje që nuk janë imagjinuar

Nga Anxhela Ferra Ndryshe nga 2 vite më parë, zgjedhja si Prokuror i Përgjithshëm i Olsian Çelës  ka ndodhur në një kohë të vështirë për...

“Iu dëmtua banesa nga tërmeti”, Arta Marku niset me taksi drejt Shkodrës (VIDEO)

Sot Arta Marku ka zhveshur petkun e mbajtur prej dy vitesh si Prokurore e Përgjithshme. Pasi i ka dorëzuar detyrën kryeprokurorit të ri, ajo...

“E nisëm me probleme”, Çela e nis me batuta ditën e parë si kryeprokuror

Sot ka marrë detyrën Prokurori Përgjithshëm Olsian Çela. Pas votëbesimit të dhënë dje nga parlamenti, sot është bërë prezantimi i tij zyrtar në organin...

“Prokurori i Përgjithshëm” Arta Marku i dorëzon detyrën ish-shokut të klasës

Mëngjesin e sotëm ka filluar detyrën e tij Prokurori i Përgjithshëm i zgjedhur Olsian Çela. Kalimi i stafetës te kryeprokurori i ri është bërë...

Zëri i Amerikës: Olsian Çela mori mbështetjen e 101 deputetëve

Në Shqipëri, Parlamenti zgjodhi sot prokurorin e ri të Përgjithshëm, duke votuar në mbështetje të kandidatit Olsian Çela. Menjëherë pas votimit, z. Çela bëri...

Prapaskenat/ Artan Hoxha tregon pse se nuk u rizgjodh Arta Marku

Për gazetarin Artan Hoxha, mënyra si u zgjodh Arta Marku para 2 vitesh, u politizua që në fillim. “Mënyra se si punoi dhe rezultatet...

“Asnjë nga kandidatët nuk ishin të duhurit”, Artan Hoxha befason me deklaratën

Gazetari Artan Hoxha ka kometuar zgjedhjen e Olsian Çelës në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, dhe largimin e Arta Markut. Në studion e “Abc...

Votimi për kryeprokuror, Arta Marku dhe Fatjona Memçaj rekord abstenimesh

Arta Marku nuk është më Kryeprokurore e Përgjithshme. Kuvendi ka zgjedhur sot si kryeprokuror të ri kandidatin Olsian Çela. Kryeprokurorja aktuale ka arritur të sigurojë...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...