E hënë, 6 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

arsye

Haradinaj tregon arsyen pse votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka treguar arsyen se përse votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Ai deklaroi se mbështetja e partisë së tij ndaj...

Soreca: Një arsye më shumë pse Shqipëria duhet të hyjë në BE

Qeveria shqiptare vendosi që të ndihmojë Italinë duke i dërguar 30 mjekë dhe infermierë në këtë periudhë të vështirë, ku shteti fqinj është gjunjëzuar...

Dështon seanca për Arbër Çekajn dhe të akuzuarit e tjerë/ Arsyeja

Seanca e radhës për Arbër Çekajn dhe dy të bashkëpandehurit ka dështuar. Shkak i ndërprerjes së seancës ka qenë mungesa e avokatëve të Çekajt dhe...

Një ditë pasi firmosi dekretin ‘live’ përpara popullit, Meta nxjerr arsyet

Një ditë pasi firmosi dekretin për kthimin në Kuvend të ligjit për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, që i merr kompetencat Presidentit të...

Justin Bieber zbulon arsyen pse e kemi parë kaq shpesh duke qarë

Shpeshherë këngëtarin e famshëm Justin Bieber e kemi parë duke qarë në publik dhe fansat janë shqetësuar për gjendjen e tij shëndetësore. Justin së fundmi...

U largua nga familja mbretërore/ Princ Harry tregon arsyen

Pas largimit nga familja mbretërore, ka reaguar për herë të parë Princ Harry. Përmes një deklarate zyrtare ai ka folur me dhimbje të madhe për...

Thaçi e ftoi në takim, Albin Kurti nuk do shkojë/ Ja arsyeja

Lideri i VV-së Albin Kurti ka refuzuar ftesën e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për takim. Nga VV kanë bërë të ditur për “express” se...

Zbulohet arsyeja përse u fshinë të gjitha këngët e festivalit nga YouTube

Ditën e djeshme u vu re mungesa në YouTube e të gjitha këngëve konkurruese në Festivalin e Këngës në RTSH. As kënga e fitueses Arilena...

Mbajini “vath në vesh”/ Arsyet pse duhet të hani vezë çdo ditë

Vezët mbartin vlera të jashtëzakonshme ushqyese për shëndetin e njeriut. Ato bëjnë pjesë në listën e 10 ushqimeve më të rëndësishme për organizmin. Vezët ofrojnë proteina...

Arsyet pse Kosova ka dështuar në INTERPOL

Që prej vitit 2010 Kosova ka bërë përpjekje të njëpasnjëshme për t’u anëtarësuar në INTERPOL (organizatën më të madhe ndërkombëtare për bashkëpunim policor), por...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...