E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

armik

1879/ “Abdyl Frashëri: Armiku ynë i menjëhershëm është Greqia”

Nga Aurenc Bebja “La France” ka botuar, të hënën e 5 majit 1879, në faqen n°2, shkrimin e Korrespondencës politike të Vjenës në lidhje me...

Trump: Do ta mundim armikun e padukshëm

Duke e përshkruar veten si “president të kohës së luftës”, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të arrijë fitore...

Gjermani që tradhtoi shokët e vetë, por u vra si armik nga sovjetikët

Alfred Liskow, ishte një ushtar gjerman që tentoi ta mbronte Bashkimin Sovjetik, pak orë para fillimit të Operacionit Barbarossa nga ushtria gjermane. Ai u...

Presidenti Macron, “armiku i jashtëm” i Edi Ramës!

Nga: Luan Rama Është e ligë dhe fyese përpjekja e Edi Ramës për ta transferuar përgjegjësinë për mosçeljen e negociatave me BE-në nga vetja dhe...

Ilir Meta, një armik që na duhet

Nga Andi Bushati Sa më shumë që po luftohet nga Edi Rama, aq më tepër Ilir Meta po mbështetet tek i vetmi aleat që i...

Gulielm Radoja: Jeta ime si përrallë, e nisa si “armik” dhe xhirova 26 filma në komunizëm

Askund tjetër nuk mund ta intervistoja Gulielm Radonë, veçse buzë detit. Në Durrësin që e mirëpriti pas shumë peripecish, për shkakun absurd se kishte...

“Të bëjë ç’të dojë me Kosovën”, qytetarët të irrituar: Qërohu bashkë me Ramën

Nga Anxhela Ferra “Unë nuk do ta njoh kurrë pavarësinë e Kosovës si president, edhe nëse më vrisni”. Ka qenë kjo deklarata e fortë e...

“Bindja Demokratike’ është opozite fasade”, reagon PD: Rama armik i zgjedhjeve të lira

“Regjistrimi i partisë “Bindja Demokratike” nga ana e KQZ është i paligjshëm”. Ky ka qenë reagimi i Ivi Kaso, sekretari për Çështjet Zgjedhore në...

“Armik dhe kritik i kamur”/Fuga i përgjigjet Veliajt: A do ta shohësh Audin tim të…

Pas cilësimit që Veliaj i bëri duke e quajtur “armik dhe kritik”, ka reaguar akademiku dhe profesori Artan Fuga. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Vasili tjetër akuzë për Ramën: I vetmi armik i negociatave!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar edhe një herë në lidhje me rezolutën e miratuar ditën e djeshme nga Kuvendi,...

Të fundit

Momente intime në jahtin luksoz, Rezarta Shkurta publikon videon nga pushimet me Ermalin

Së fundmi, bukuroshja Rezarta Shkurta ka menduar t'i rrisë pak temperaturat. Ajo ka publikuar një video, teksa është duke shijuar disa ditë pushime me...

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina dëmtohet rëndë nga përplasja e fortë (FOTO)

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa pasoja për jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Një kamion është përplasur me një automjet. Nga ky...

E plagosin gjatë natës, policia nuk jep informacion zyrtar

Një shtetas 40-vjeçar i identifikuar si V. Rama (Çela) është plagosur dje gjatë natës në fshatin Gjorm të Kurbinit. Disa persona ende të paidentifikuar, e...

Bum rastesh të reja infektimesh në Shqipëri, ja çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Në Shqipëri situata e epidemisë së koronavirusit po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh të reja me 117 të...

Rritja e frikshme e të infektuarve, KMSH jep njoftimin e rëndësishëm

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë një njoftim të rëndësishëm, drejtuar gjithë myftijve, me rastin e shtimit të numrit të infektimeve dhe viktimave. KMSH...