E premte, 25 Shtator, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

anti-KÇK

Votimi i “Anti-KÇK”/ Lleshaj komenton mungesën e Fatmir Xhafajt

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur në lidhje me miratimin e paketës “Anti-KÇK” në Kuvend. I ftuar në emisionin “Real Story”, Lleshaj pohoi se...

BIRN: 23 organizata e kundërshtuan, miratohet ligji special “kundër krimit”

Kuvendi i Shqipërisë miratoi të enjten një ligj special të propozuar nga qeveria që parashikon fuqi të shtuara për policinë me synimin e “luftës...

“Po jeton në një moment si “o sot o kurrë”, Rama i kujton Metës pazaret politike

Rama e quajti Ilir Metën sot “i ashtuquajturi president” nga foltorja e Kuvendit, dhe deklaroi se ai “ka të gjithë arsyet që të jetojë...

“ANTI-KÇK është vija e kuqe”, Rama shpërthen në Kuvend

Kryeministri Rama, nga foltorja e Kuvendit deklaroi se paketa Anti-KÇK është fytyra e qeverisë. Ai tha me ironi se i ashtëquajturi ‘president’, i qan...

Meta hedh akuzat e rënda: Anti-KÇK për të asgjësuar drejtësinë e re

Presidenti Ilir Meta ka hedhur akuza të rënda ndaj qeverisë, duke u ndalur tek disa nga vendimet e votuara së fundmi. Gjatë fjalës së tij...

Miratimi i Anti-KÇK/Balla: Me sekuestrot rrisim kapacitetet financiare të vendit

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka folur në lidhje me miratimin e aktit normativ Anti-KÇK për sekuestrimin e pasurive. Balla thekson se ky...

Meta: Konkluzionet e KSHH çmontojnë ligjin anti-kushtetues të KRYE-KÇK-së

Presidenti Ilir Meta ka publikuar pak më parë në Facebook dokumentet që tregojnë konkluzionet e nxjerra nga Komiteti Shqiptar i Helsinkit. Kreu i shtetit thotë...

“E di që më doni në burg”, Rama flet për vettingun ndaj politikanëve

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar nga foltorja e Kuvendit gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar se nuk do t’i shpëtojnë burgut. Ai tha se te gjithë...

Në ‘skanerin’ e OFL-së/ Artan Hoxha i nxjerr ‘blof’, publikon pamjet

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka ironizuar aksionin e OFL-së për sekuestrimin e makinave luksoze. Në komentin e tij të radhës në Facebook, ai shprehet...

Anti-KÇK fut vendin në ‘shtet-rrethim’, Hajdari: I frikshëm krimi i organizuar

Shtetasi Vladimir Gjuta u pikas pranë selisë së Partisë Socialiste me një pistoletë gati për të qëlluar dhe 100 mijë euro me vete. Para...

Të fundit

“OBSH bashkëpunon me Kinën”, virologia kineze: Koronavirusi u krijua në laborator

Virologia kineze, Li-Meng Yan, fajëson Kinën për pandeminë globale, teksa e akuzon atë se ka gënjyer për entitetin real të Sars-Cov-2. “Askush nuk po thotë...

Lefter Zhidru ishte konfliktuar me një banore të lagjes 5 muaj para ekzekutimit/ Policia jep detajet

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me lajmin e publikuar ditën e sotme në media, se një qytetare i kishte shprehur shqetësimin e saj...

EMRAT/ Shkatërrohet banda kriminale në Itali, arrestohen mbi 90 shqiptarë

Policia italiane ka shkatërruar një bandë kriminale e cila merrej me trafik ndërkombëtar të kokainës, heroinës dhe marijuanës. Sipas mediave italiane, lëndët narkotike importoheshin në...

Zgjedhjet presidenciale, Putin i ofron marrëveshje SHBA-ve

Presidenti rus Vladimir Putin ka propozuar një marrëveshje me Shtetet e Bashkuara për të shmangur ndërhyrjen në zgjedhje dhe çështje të tjera të brendshme...

Rrëzohet avioni ushtarak në Ukrainë, humbin jetën 20 studentë

Një avion ushtarak është rrëzuar në Ukrainë. Të paktën 20 persona kanë mbetur të vdekur. Avioni ushtarak  Antonov AN-26 u rrëzua pranë qytetit Chugheev...