E mërkurë, 28 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

“ANTI-KÇK është vija e kuqe”, Rama shpërthen në Kuvend

Kryeministri Rama, nga foltorja e Kuvendit deklaroi se paketa Anti-KÇK është fytyra e qeverisë. Ai tha me ironi se i ashtëquajturi ‘president’, i qan hallin krimit.

‘Një koalicion po sulmon luftën ndaj krimit’, tha më tej Rama. Ai e ka nisur fjalën e tij me tone të larta, ndërsa deklaroi qartazi se qeveria e tij është fytyra e Anti-KÇK-së. Duke folur për nismën e qeverisë që shënon sipas tij, betejën më të fortë në 3 dekada kundër krimit të organizuar, kanë dalë ata që ai i ka quajtur horra e hipokritë me kostum, në mbrojtje të kriminelëve.

“Është e vërtetë, paketa Anti-KÇK është fytyra e qeverisë sonë, 100%. Nga ana tjetër, ju siguroj se shqiptarët nuk pyesin për syzet e diellit pa ditë me shi të asaj vajzës, por pyesin çdo ditë e më shumë për shiun e lotëve të shumëkujt që ka një zë në publik, përfshirë edhe juve. Për ata që ua kanë fshirë diellin nga sytë, viktima të krimit të organizuar. Për ata që u kanë fshirë diellin nga sytë të mijëra vajzave të trafikuara në rrugët e Evropës.

I kanë fshirë diellin nga sytë mijëra prindërve, që i shikojnë fëmijët të droguar. I kanë fshirë diellin nga sytë shumë jetimeve që kanë mbetur pa baballarë, që ja kanë vrarë këta”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...