E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

ambasadore

“Vullneti i mirë na ndriçoftë gjatë vitit të ri!”, Yuri Kim flet shqip

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, ka uruar besimtarët katolikë për Krishtlindjet. Me anë të një mesazhi në gjuhën shqipe, diplomatja amerikane ka uruar që...

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED, reagon ambasadorja Yuri Kim

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka përgëzuar shortin e hedhur nga Presidenca, në bashkëpunim me Këshillin e Lartë Gjyqësor, Këshillin e Lartë të...

“Ky është vetëm fillimi”/Yuri Kim paralajmëron politikanët e korruptuar

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, ka paralajmëruar se pastrimi i politikës nga elementët e korruptuar është vetëm fillimi. Ajo i ka mëshuar faktit se...

Yuri Kim del me mesazhin e fuqishëm: Raporti Shqipëri-SHBA është i palëkundur

Marrëdhëniet Shqipëri-SHBA janë risjellë sërish në fokus sot nga ambasadorja amerikane Yuri Kim. Ajo ka qenë e pranishme në ekspozitën “Në emër të Amerikës”,...

Amerikanët njohin vetëm Bashën kryetar, paralajmërojnë “non grata” për të tjerë

SHBA mbeten të vendosur për të mbështetur kryedemokratin Basha, në betejën e tij kundër ish-kryeministrit Sali Berisha. Duke komentuar zhvillimet e brendshme në selinë blu,...

Meta shkarkon katër ambasadorë, mes tyre dhe vajza e Ismail Kadaresë

Presidenti Meta ka shkarkuar katër ambasadorë të Shqipërisë. Bëhet fjalë për krerët diplomatikë në OKB, Hungari, Këshillin e Europës dhe UNESO. Mes të liruarve...

Meta me ambasadorët: E diela do të jetë një ditë feste për të gjithë shqiptarët

Presidenti Ilir Meta zhvilloi dje një takim me Ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, ndërsa ditën e sotme priti në Presidencë ambasadorin e delegacionit të...

Vasili: Ambasadorë flisni, Rilindja ‘shqyen’ sërish marrëveshjen e 14 janarit

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka treguar një tjetër shkelje të marrëveshjes së 14 janarit mes maxhorancës dhe opozitës. Vasili shprehet se Rilindja ka shqyer...

Dua Lipa bëhet ambasadore e markës së njohur sportive

Dua Lipa, këngëtarja me origjinë shqiptare e cila është e njohur ndërkombëtarisht, ka bërë me dije se është bërë ambasdore e markës së njohur...

Hillary Clinton drejt rikthimit, Joe Biden mendon t’i besojë postin strategjik

Fituesi i zgjedhjeve presidenciale të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden po mendon të rikthejë në skenën e politikës amerikane një emër tepër...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...