E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

Alexei Navalny

Rusia i shpall “ekstremiste” organizatat e lidhura me Navalnyn

Një gjykatë në Moskë u ka ndaluar veprimtarinë organizatave politike të lidhura me kritikun e burgosur të Kremlinit, Aleksei Navalny, duke i shpallur ato...

Ja çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju përcjell titujt kryesorë të zhvillimeve në botë në 24 orët e fundit 1- Franca dhe Belgjika kanë hyrë në fazën e...

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Rusi/ Alexei Navalny i jep fund grevës së urisë

Lideri opozitar në Rusi, Alexei Navalny deklaroi se po i jep fund grevës së tij të urisë pasi ka marrë kujdes mjekësor dhe është...

Kritike/ Navalny rrezikon veshkat dhe shikimin pas dy javësh greve urie

Lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny është në rrezik dështimi të zhvillimit të veshkave dhe shikimi i tij po fillon të dobësohet, pasi janë...

Kolonia Penale Nr.2: Brenda burgut ku është mbyllur Aleksei Navalni

Nga: Maria Georgieva “The Telegraph” Burgu ku është dërguar që të vuajë dënimin e tij 2-vjeçar kritiku i Kremlinit, Aleksei Navalni është “një nga më...

SHBA vendos sanksione ndaj Rusisë për helmimin e Navalnit

Shtetet e Bashkuara vendosën sanksione të martën ndaj individëve e subjekteve nga Rusia pas daljes në përfundimin se Moska u përpoq të vriste figurën...

Lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny transferohet në një burg jashtë Moskës

Udhëheqësi i opozitës ruse Alexey Navalni është dërguar në një burg jashtë Moskës për të vuajtur dënimin, tha avokati i tij të enjten, një...

Burgosja e Navalny/ BE bie dakord për sanksione të reja kundër Rusisë

Për shkak të veprimit kundër kritikut të Kremlinit Navalny, ministrat e jashtëm të BE kanë rënë dakord për sanksione të reja kundër Rusisë. Përgjegjësit...

Gjykata e Moskës refuzon apelin, lideri opozitar Navalny mbetet në burg

Gjykata Supreme e Moskës ka refuzuar apelin e liderit opozitar rus, Alexey Navalny kundër dënimit me burg. Navalny është dënuar nga një tjetër gjykatë me...

Të fundit

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...

Euro 2020/ Poloni-Sllovaki luhet mbasdite, Levandovski ‘mpreh dhëmbët’

Sllovakia do të përballet me Poloninë sot në ndeshjen e pasdites, në orën 18:00, në "Gazprom Arena" në Shën Peterburg. Spanja dhe Suedia janë kundërshtarët...

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

SHBA/ U zu për maskën në dyqan, gjykata e dënon me 10 vite burg

"Nëse e kam unë, e ke dhe ti!" -tha Shane Michael pasi pështyu një burrë gjatë një përleshje të dhunshme jashtë një dyqani syzesh. Një...

Protesta/ Tërhiqet Ministria e Arsimit, Evis Kushi bën lëvizjen e papritur

Maturantët ia dolën që të arrinin objektivat e tyre në lidhje me tezën e matematikës, sa i takon protestave masive. Ministria e Arsimit ka...