E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Ja çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju përcjell titujt kryesorë të zhvillimeve në botë në 24 orët e fundit

1- Franca dhe Belgjika kanë hyrë në fazën e re të heqjes së kufizimeve ndaj koronavirusit

2- BE-SHBA: Deri në fund të 2022, vaksinohet 2/3 e popullsisë në planet

3- E shoqja infektohet me Covid-19, kryeministri francez për herë të tretë në karantinë

4- SHBA do të blejnë 500 milionë vaksina Pfizer, për t’i ndarë me vendet e tjera

5- Gjykata ruse e shpall ekstremiste organizatën politike të Alexei Navalny-t

6- Zbulohen detaje nga tradhtia e Bill Gates: Kushti i pazakontë në kontratën e punonjësve

7- Shfuqizohet ndalesa për TikTok në SHBA

8- Personi që qëlloi Macron me shuplakë, i apasionuar pas arteve marciale mesjetare

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...

“Urdhër nga Rama për të sulmuar FSHF-në”? Veliaj e thotë troç

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike hipotezën nëse me urdhër të Ramës ka sulmuar FSHF-së. I ftuar...